Renkli Giyinmenin Sırları

Yazar: sanalzade Tarih: 6 Mayıs 2013

2013 canlı renklerin yılı oldu, özellikle de yaz mevsime girdiğimiz şu günlerde baştan aşağı renkli kombinler yapmak favoriler arasında. Peki, renkli giyinirken nelere dikkat edilmeli? Hangi renkler hangileriyle daha uyumlu? Renkli giyinmenin sırlarını sizler için derledik…

Renkli Giyinmek İsteyenlere Öneriler

Yılın öne çıkan moda renkleri için moda renkleri konulu yazımıza göz atıp incelemelerde bulunabilirsiniz. Şimdi gelelim kombinlerde hangi renkler birbiriyle daha uyumlu, hangileri zıt ve kaçınılması gerekir konusuna…

Renkli giyinmek için kombinasyonlarınızda mutlaka bir denge oluşturun. Hepsini birbirine karıştırmak yerine tek bir baskın rengi ön plana çıkarıp diğerlerini ona uyum oluşturak şekilde kombinlemeniz daha doğru olacaktır. Ve asla birbirinden farklı üçten fazla rengi bir arada kullanmaktan kaçının.

Kıyafet Kombinleri
(renkli giyinme konusundan ilham veren kombinler için yılın en moda renkleri üzerinden derlediğimiz kıyafet kombinlere mutlaka göz atın)

renkli giyinmek

Doğada 3 ana renk var: kırmızı, sarı ve mavi. Diğer tonlar bu üç ana renk üzerinden karışımlar ile elde ediliyor. Hem ana renkleri hemde ara renkleri bağımsız olan siyah, beyaz ile bolca kullanabilirsiniz. Gri renk de siyah ve beyaz gibi diğer tüm renklerle uyum sağlayan bir tondur.

Canlı ve açık renkleri üst parçalarda, koyu renkleri ise alt parçalarınızda kullanmanız daha şık kombinler oluşturmanıza yardımcı olur. Kombinlerinizde bir arada tutmamanız gereken renkler ise: Yeşil ve mavi, kestane rengi ve siyah, kırmızı ve pembe, lacivert ve siyah, mürdüm ve mor.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar