REEBOK Tara Stiles Yoga Koleksiyonu – Röportaj

Yazar: sanalzade Tarih: 13 Haziran 2013

TARA STILES İLE SORU & CEVAP

Sizi Reebok ile işbirliği yapmaya teşvik eden başlıca etken neydi?
Benim için, Reebok her zaman “fitness markası” olmuştur. Reebok, kadın fitness’ında zengin bir birikime sahip olmasının yanında, Reebok’ın kadınları aktif olmaya ve sağlıklı yaşamaya doğru teşvik eden güçlü bir yanı var. Yani tam anlamıyla bana uyan bir yaklaşım.

Reebok’ın fitnessa yaklaşımında size uyan nedir?
Reebok, fitness konusunda gerçekçi bir yaklaşıma sahip, yani kadınların fitness yaparken motive olmalarını sağlamak ve antrenmanlarından en iyi sonuçları almalarını sağlamak için sporun eğlenceli, kolay ve çeşitli olması gerektiğinin farkında. Benim düşüncem de tam olarak bu yönde.

Reebok ile çalışmak nasıl bir duygu?
Üretim ve tasarım aşamasından pazarlama aşamasına kadar tüm süreçlerde, Reebok takımıyla beraber çalışmak çok heyecan verici. İşlerini tutkuyla yapıyorlar ve bu yaklaşımları koleksiyona da yansıyor.

REEBOK Tara Stiles 2013 Yoga Koleksiyonu

REEBOK Tara Stiles İlkbahar/Yaz 2013 Yoga Koleksiyonu

Reebok Yoga koleksiyonu süreçlerine katılımın hakkında bize biraz bilgi verebilir misin?
Bu yılın başından beri, yeni yoga koleksiyonu için Reebok ile birlikte çalışıyorum. Reebok’ın ekibiyle birlikte çalışmak benim için büyük bir ayrıcalık. Fikirlerin oluşturulmasından, tasarlanmasına ve hatta pazarlamasına kadar tüm süreçlerine dahil olmak gerçekten çok heyecan verici. Eminim, dünyanın farklı bölgelerindeki yoga tutkunları, koleksiyonun nasıl olacağı ve ortaya neler çıkaracağımız konusunda gerçekten çok heyecanlılar…

Reebok yoga koleksiyonu hakkında bize biraz bilgi verebilir misin?
Koleksiyon kesinlikle, diğer yoga koleksiyonları gibi değil. Bir yandan yoga aktiviteniz için rahatlığı ve pratikliği sürdürmeye devam ederken, diğer yandan kaliteli kumaşlar, modern siluetler ve zengin renk karşımı sunuyor. Konsept benim yogaya olan bakış açımı yansıtıyor. Üstelik çarpıcı grafikler kullanılmış kıyafetler çok eğlenceli! Kadınların çoğunun spor yapmasının sebebi, yaptıklarından bir sonuç alma beklentisidir ve Reebok bunun farkında olarak tam bu ihtiyacı karşılayabilecek ürünler hazırlıyor. Yoga bir yaşam stilidir, hem de çok eğlenceli bir yaşam stili! Benim giymekten hoşlandığım bu kıyafetleri diğer insanların da denemesini sabırsızlıkla bekliyorum.

Yogaya bu kadar tutkuyla bağlı olmanız nereden kaynaklanıyor?
Yogaya yapmaya genç yaşlarda başladım ve tam anlamıyla ona bağlandım. Yoga yaparken, kendimi çok daha mutlu hissediyorum, kendimi daha sezgisel, daha esinlenilmiş hissediyorum. Yogayı her gün derslerimin dışında da yapıyorum aslında yoga benim hayatım.

Yoganın her kadın için uygun bir spor olduğunu düşünüyor musunuz?
Evet! Kesinlikle! İsteyen herkes yapabilir. Yoga yapmak, seni daha güçlü, daha sağlıklı, daha dışa dönük, esnek yapar; bir şeylere kolay odaklanabilmeni sağlar. Yoga, diğer sporlara ve hayata seni güçlendirerek hazırladığı gibi, sadece spor olarak yoga yapmayı seçersen de hayatına eğlence ve bütünselliğin geldiğini görebilirsin.

Yogayı sporla birleştirerek yapmak mümkün mü?
Yoga ve fitness birlikte yaptığında, çok büyük yarar sağlar. Çünkü yoga yaparken, vücudunu ve zihnini aynı anda kullanıyorsun. Birçok insan antrenmanlarına yogayı da ekliyor, çünkü yoga insanların diğer sporlara da odaklanmalarına yardımcı oluyor.

Yoga dersleri veriyor olmanın Reebok Yoga koleksiyonunu hazırlarken sana ne gibi faydaları oldu?
Aslında şimdiye kadar almış olduğum yorumlar ve tecrübelerim bana bu konuda çok faydalı oldu. Bu koleksiyonun dizaynını oluştururken , yoga yapan kadınların vücuduna göre en uygun ve en rahat olabilecek fonksiyonel tasarımlar konusundaki tecrübelerimden faydalandım.

Sence yoga yapmak, sosyal bir aktive olarak tanımlanabilir mi?
Yoga kariyerime başladığım günden beri, birçok özel insan hayatıma girdi. DVD’ler çıkarıyorum, kitap fuarlarına katılıyorum, yogayı başka insanlara öğretiyorum, tüm bunlar birçok yetenekli ve inanılmaz insanla birlikte çalışmama vesile oldu. Yoga sayesinde, idolüm olarak gördüğüm birçok insanla tanıştığım için kendimi çok şanslı hissediyorum. Üstelik bu insanların birçoğu yakın arkadaşım oldu!

Yoganın geleneksel kurallarına karşı gelmeyi seviyorsun. Bu yaklaşımın ne anlama geldiğinden biraz bahsedebilir misin?
Yoganın sosyal ve fiziksel yararlarını ortaya çıkararak, insanların yogaya bakış açılarını değiştirmeye çalışıyorum. Bazı günler yoga derslerime, DJ arkadaşlarımı davet ederek, zor hareketler içeren dersleri eğlenceli hale getirmeye çalışıyorum.

Yoga yapmanın ne gibi yararları var?
Yoga yapmak demek her gün saatlerce özel yoga uygulamaları yapmak anlamına gelmiyor; ben insanlara yoga yapmanın eğlenceli ve kolay bir şey olduğunu anlatmaya çalışıyorum. Günlük hayatınıza yoganın ufak öğelerini ekleyerek, fiziksel ve zihinsel açıdan hayatınızda yaşanacak büyük değişimleri görebilirsiniz. Kendinizi daha güçlü, odaklı ve yetenekli hissederek etrafınıza ışık saçabilirsiniz.

Geleneksel yogaya karşıt olarak Reebok Yoga, kadınlara neler sunuyor?
Reebok, kadın fitnessına bağlılığını sürdürüyor ve kadınları güçlü bireyler olmaları için teşvik etmeye çalışıyor. Reebok, yoganın fiziksel yararına vurgu yaparak, yoga fanlarına üstlerinden çıkarmak istemeyecekleri bir koleksiyon sunuyor.

Önümüzdeki günlerde yapmayı düşündüğün bizimle paylaşabileceğin neler var?
Şuan beslenme-gıda ve yaşam tarzı hakkında yeni bir kitap üzerinde çalışıyorum. Ayrıca Los Angeles’ta bir stüdyo açmayı düşünüyorum ve bunların dışında Reebok’la gerçekleştirmeyi düşündüğümüz birçok heyecan verici projeler var.

Hayatında “bu benim en büyük başarımdı” dediğin bir başarını bizimle paylaşır mısın?
İdolüm dediğim kişilerin birçoğuyla karşılaştım, beraber çalıştım ve arkadaş oldum, bu benim için harika bir duyguydu. Hayatımdaki en büyük başarım olarak adlandırabileceğim şey, ailemin benimle gurur duymasıdır. Ailem insanlara ilham vermeye çalışmam ve yardım etme arzumdan dolayı benimle gurur duyuyor.

Tarz senin için her zaman önemli bir şey miydi?
Tarz, ben küçük bir çocukken bile önem verdiğim bir şeydi. Küçük bir çocukken annemin 70li yıllara özgü kıyafetlerini giyerdim. Annem kıyafetlerini ve elbiselerini kendi tasarladı ve onlar inanılmaz güzellerdi. Annemin 70li yıllara özgü koleksiyonuyla, ağabeyimin dolabındaki kıyafetlerini kombinleyerek oynardım. Bence tarz, kim olduğunun ve kendini nasıl ifade ettiğinin görünürdeki halidir.  Reebok Yoga koleksiyonuna, bu tarzımı getirebildiysem gerçekten çok sevinirim.

Yoga yaparken hangi tarz kıyafetler giymekten hoşlanırsın?
Kesinlikle üstüme iyi bir şekilde uyan, rahat yumuşak kumaşlar giymekten hoşlanıyorum, özellikle rahat tişört veya kolsuz bir üst ve rahat bir tayt giymeyi seviyorum. Reebok Yoga Koleksiyonuna da bu tarzı getirmeye çalıştım, umarım hepsini beğenirsiniz.

Tarzınızı nereden esinlenerek oluşturuyorsunuz?
Tamamıyla yaşadığım şehirden ve derslerime gelen insanlardan ve fikirlerden ediniyorum. Beni rahat hissettirecek ama aynı zamanda şık olacak şeyleri kombine ederek giymeyi seviyorum. Tarz benim için önemli bir şeydir fakat giydiğin şeyle kendini rahat hissettiğin sürece istediğin her şeyin giyilebilmesi gerektiğini düşünüyorum.

Etiketler
Yorumlar

1 Yorum Yapılmış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar