QR Code Nasıl Oluşturulur

Yazar: sanalzade Tarih: 2 Şubat 2012

Bir çok farklı alanlarda kullanılan QR Code (quick response) ile tıklama zahmetinden kurtuyorsunuz. Örneğin Android işletim sistemli telefonunuzdan QR Code ile tanımlanmış resim üzerine telefonunuzun ekranını tutarak okutma işlemi yaptığınızda QR Code ile tanımlanan ilgili adres veya bilgilere direk olarak giriş yapabilmektesiniz.

Qr kod nedir? sorusuna şu şekilde bir örnek verebiliriz ; süpermarketlerde alış veriş yaptığınızda kasiyerin ürünleri barkot okuyucusuna okutarak fiyatlarını otomatik olarak hesaplaması gibi bişey diyebiliriz. Genellikle büyük markalar tarafından kullanılan QR Code ilerleyen zamanlarda herkezin kullanacağı bir uygulama haline geleceği kesin.

Qr kodu nasıl taratılır ?

QR Code ile zahmetsizce işlem yapmak için telefonunuzda Qr kod okuyucu & Qr kod android uygulamalarından olan Google Goggles veya Barcode Scanner gibi gerekli uygulamalarının yüklü olması gerekmektedir.

Android Market Üzerinden Google Goggles Android Uygulamasını indirmek için tıklayın..
Android Market Üzerinden Barcode Scanner Uygulamasını indirmek için tıklayın..

Gelelim QR Code nasıl oluşturulur, QR Code Nasıl Yaratılır işlemlerine..

1.) Ücretsiz QR Code tasarlayabileceğiniz  popüler adreslerden biri olan Goqr.me  ile sitenizin URL ‘sini, istediğiniz bir metni, telefon numaralarını vb işlemleri QRCode ‘a çevirebilmektesiniz.  Kod oluşturmak için tıklayın..

2) Kaywa ücretsiz olarak QR Code yaratmak için kullanabileceğimiz popüler adreslerden biridir. Kaywa ile  internet sitenizin URL’sini, telefon numaranız yada istediğiniz bir metni,  herhangi bir SMS’i kodlayarak  QR Code yaratmanıza imkan sağlamaktadır. Kod Oluşturmak için tıklayın..

3) Yine aynı yukaridaki siteler gibi  QR Code yaratmak için kullanabileceğimiz sitelerden biride uqr.me sitesi. Bu site aracılığı ilede Qr Code yaratabilirsiniz. Kod oluşturmak için tıklayın…

Qr Code yarabilmeniz için bir sürü web adresi mevcut biz bunlardan 3 tanesini size örnek olarak göstermeye çalıştık. Ücretsiz olarak Qr Code oluşturabilir, gelişen teknoloji sayesinde kullanıcılarınıza zahmetsizce işlem yapabilecekleri bir ortam hazırlayabilirsiniz. Web sitemizde bulunan android uygulamaları kısmı için ilerliyen günlerde çalışmalarımızı başlatarak download işlemlerini Qr Code ile sunacağız.

Etiketler
Yorumlar

3 Yorum Yapılmış!

aLi

Şub 02, 2012

Ben de hep görüyordum sitelerde ‘Acep ne ola ki bu?’ diyordum kendi kendime. Sanırım merakım giderildi, iyi de oldu hani =))

Cevapla

Cemal

Şub 03, 2012

güzel bi paylaşım beğenerek okudum

Cevapla

Ferdi

Mar 05, 2012

Tesekkürler gayet eciklayici bir makale olmus yüregine saglik

Cevapla

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar