Pürüzsüz Bir Cilt İçin Bakım Önerileri

Yazar: sanalzade Tarih: 3 Şubat 2012

İyi bir cilt yapısına sahip olmak için cildinizin bakım ve temizliğini düzenli bir şekilde yapmalısınız.  Cilt bakım ürünlerini satın almadan önce cilt tipinizi öğrenmelisiniz.  Cildinizin kuru, yağlı, normal ya da karma olup olmadığını öğrenin ve size uygun bakım ürünlerini satın alın. Kulaktan duyma olarak öğrendiğiniz her ürünü alıp kullanmayın.

Günde en az 2 kere cildinizin bakımını yapmaya özen gösterin. İlk bakımı sabah, diğerini akşam yatmadan önce yapmanızda fayda var. İlerliyen zamanlarda cildinizin arındığını ve daha canlı göründüğünü fark edeceksiniz.

Cildinizde temizleyici kalıntılarının kalmamasına hassasiyet gösterin. İyi ve kaliteli bir cilt temizleme ürünü alın, cildinize yavaş bir masaj şeklinde uygulayın. Kirlerin iyice temizlendiğinden, yağların alındığından emin olun. Daha sonra cildinizi iyice durulayın.

Cilt düzenleyicisi her zaman T bölgesinde (alın, burun ve çene) yağlı olan ciltler için gereklidir. Aşırı parlaklığı kontrol edilmesini sağlar.

Bir ya da iki haftada bir cilt yüzeyinizdeki ölü hücrelerinizi temizleyin. Titreşimli yumuşak fırçalar ile hassas bir şekilde cildinizi fırçalayın.

Nemlendiriciler cildinizin yumuşak ve genç kalmasını sağlar. Ufak kırışıklıkları ve cildinizin kurumasını önlemek için cildinize uygun nemlendirici kullanabilirsiniz.

Vitaminler beslenmenizi düzenleyip size enerji verebilir. Cildinizi koruyan yiyeceklerle beslenin. Sade ve abur cubur yiyen biriyseniz cildiniz de bundan doğal olarak etkilenir. Cildinize yararlı meyve ve sebzeleri günlük beslenme listenize ekleyi unutmayın.

Sağlıklı cilde sahip olmanın en temel yolu günlük ihtiyacınız olan suyu içmenizdedir. Kafein, gazlı içecekler, alkol gibi içecekleri içmeyi bırakmanızda fayda var.  Su içmeye başlayın, her zaman yanınızda arabanızda, çantanızda ya da masanızda 1 şişe su bulundurun. Suyun gücünü kücümsemeyin.

Sağlıklı beslenin ve sağlıklı ciltlere sahip olun…

Etiketler
Yorumlar

2 Yorum Yapılmış!

Ali

Şub 04, 2012

valla benim kız hepsini yapıyordur :D

Cevapla

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar