Pürüzsüz Bir Cilde Sahip Olmanın Sırları

Yazar: sanalzade Tarih: 19 Haziran 2013

Pürüzsüz cilt için öncelikle ölü deriyi düzenli olarak temizlemek gerekmektedir. Bu durum da peeling ile kolayca halledilebilir.

Zararı olmayan kozmetik ürünleri seçilmeli ve onlarla peeling yapılmalıdır. Ya da doğal yöntemler tercih edilebilir. Cilt temizlenirken soğuk su tercih edilmelidir.

Sıcak su akne ve siyah nokta oranını artırmaktadır. Siyah nokta ve akneleri sıkmak yerine masaj yaparak temizlemek daha sağlıklı bir durumdur. Pürüzsüz cilt için C vitamini oldukça önemlidir. Cildi daha canlı ve parlak kılmaktadır. Bu yüzden C vitamini olan besinlere ağırlık verilmelidir.

Daha Sıkı Bir Cilt İçin Neler Yapmak Gerekir?

Pürüzsüz Cilt

Cildin kurumaması ve çatlaklar oluşmaması için düzenli olarak her duştan sonra nemlendirici kullanılmalıdır. Bebek yağı da tercih edilebilir. Cilde masaj yapmak oldukça önemlidir. Ölü hücreleri harekete geçirir ve cilde canlılık kazandırır.

Doğal Cilt Bakım Maskeleri ile Pürüzsüz Ciltler

Uyku, cilt için oldukça önemlidir. Gece 1den önce uyumuş olmak gerekir ki hücreler kendini yenilesin. Hücrelerin kendilerini yeniledikleri zamanda hala hareket halinde olmak ve vücudu yormaya devam etmek cildi yıpratmaktadır. Cilt yıprandıkça daha cansız ve soluk bir görünüm almaktadır. Bu görünüm bol miktarda makyajla kapatılmak istenirken de cilde daha büyük zararlar verilmektedir.

Gün içerisinde oldukça az makyaj yapmak, cilt için en önemli noktalardan biridir. Makyaj, cildin oksijen alımını azaltmaktadır. Makyaj yapıldığında güzel bir görünüme sahip olunurken makyaj silindiğinde normalden daha kötü bir görünüme neden olmaktadır. Doğal güzelliği sağlamak daha çok tercih edilmelidir.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar