Pürüzsüz Bacaklara Kavuşmak İçin

Yazar: sanalzade Tarih: 15 Mayıs 2014

Her kadının hayali şüphesiz ki pürüzsüz kadife görünümlü bacaklara sahip olmaktır.

Yapılacak bakımlar kadar genetik faktörlerinde etkili olduğu bacakların pürüzsüz görünüme sahip olmasında beslenme ve epilasyon şekli önem arz ediyor. Peki, havaların ısındığı ve tatil sezonunun yaklaştığı yaz aylarında pürüzsüz bacaklara sahip olmak için evde ne yapmalı?

İşte bacaklarınızın görünümünü düzgünleştirecek birkaç tüyo;

Pürüzsüz bacaklara sahip olmanın ilk şartı, her duş ve banyo sonrası bacakların nemlendirilmesidir. Düzenli olarak nemlenmiş bacaklar daha yumuşak ve daha pürüzsüz bir görünüme kavuşacaktır. Ayrıca her duşta bacaklarınız için yapacağınız peeling, cilt üzerindeki ölü hücrelerin de uzaklaşmasını kolaylaştıracaktır.

bacak bakımı

İstenmeyen tüyler için uyguladığınız epilasyon yönetimi ile temizlenen bacaklar, bakımsız görünmesini engelleyecek ve daha pürüzsüz bir görüntü verecek. Epilasyon sonrası cilt yüzeyinde oluşan batıkların önüne geçmek için, bilinçli epilasyon uygulaması yapmalı veya yaptırmalı ve her epilasyon sonrası muhakkak bir lif yardımıyla uygulama yapılan bölgeyi temizlemelisiniz. Lif ile temizleme işlemi yaparken bacaklarınıza tutacağınız soğuk su, kan dolaşımını hızlandıracak ve pürüzsüz bacaklar için uygun bir adım olacaktır.

Aynı zamanda gün içinde tükettiğiniz besinlerin ve suyun cildiniz üzerinde etkisi oldukça fazladır. Tükettiğiniz su cildinizin nemlenmesini sağladığından sadece bacaklarınız için değil tüm cildiniz için faydalı olacak ve pürüzsüz, bakımlı bir görünümü sağlayacaktır. Bu yüzden ne kadar çok su tüketirseniz, o kadar sağlıklı, parlak, aydınlık ve pürüzsüz bir cilde sahip olursunuz.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar