Perde Seçerken

Yazar: sanalzade Tarih: 11 Aralık 2012

Perde ve mobilyalar yaşamın her alanında kullanılan en temel gereçler arasında en baş köşede yerini alıyor. Peki, perde seçerken nelere dikkat ediyorsunuz? Göz estetiği bakımından mobilyalarınız ile uyumunu sağlayabiliyor musunuz?

Perde Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dekorasyon çok büyük bir kavram, modern anlamda çok şık ve zarif tasarımlı ürünlerin artması ile birlikte çeşke bunu alsaydık, çeşke dekorasyonu bununla tamamlasaydık gibi düşünceler sıkça tekrarlanıyor. Bu yazımızda sizlere perde seçimleriniz ile alakalı bir kaç ipucu vermek istedik.

Perde Modelleri

Perde Modelleri

Perde Seçerken Bunlara Dikkat Edin.
Seçilen perdenin mobilya ile uyumu dikkat edilmesi önemli bir ayrıntıdır. Birden fazla kullanma amacı, kapladığı yer, dayanıklılığı, masrafları göz önünde bulundurularak, evdeki eşyalar ile uyumlu renklerde perdeler seçilerek kombinasyon tamamlanmalıdır.

Bir tarz yakalamalı ve eşyalarınız ile birlikte şık bir görüntüyü yakalamalısınız. Mümkün olduğu kadar birbirinden kopuk ama renk uyumunu sağladığınız taktirde odanız daha güzel bir görünümümü yakalayacaktır.

Perde seçerken camın şekli ve yapısı da önemlidir. Dikdörtgen pencereleriniz varsa kadife ve tül perdeleri bir araya getirmek mümkün. Daha modern bir tarz istiyorsanız katlanır perdeleri tercih edebilirsiniz.

Cumbalı bir pencereniz var ise bu güzelliği mutlaka ön plana çıkarmalısınız. Bunun için kısa perdeler tercih edin. Büyük pencereleriniz ve bunun arkasında güzel bir manzara var ise mümkünse bu manzarayı kapatmayın, bir film tabakasıyla kaplayıp güneşin içeri girmesini engelleyebilirsiniz…

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar