Parlak Saçlar için Ne Yapmalıyım?

Yazar: sanalzade Tarih: 8 Temmuz 2013

Bazı saçlar zaman geçtikçe matlaşmaya başlar. Parlak görünmesi için yapılması gereken bazı bakımlar vardır. Saçlar aslında beslenen bir organdır. Parlaklığı kökleri ile ya da dış yüzeyindeki herhangi bir etki ile ilgilidir. Güneş, fön makineleri, deniz, şampuan, krem ve jöleler saçları matlaştırabilir.

Parlar Saçlar için Öneriler

En çok saç kökü ile ilgili problemler söz konusudur. Kansızlık, tiroid hastalıkları gibi hastalıklar da saçların parlaklığını azaltabilir. Bazı vitamin eksiklikleri de zaman zaman kişilerin saçlarını zayıflatabilir. Dengeli beslenen kişilerin vitamin ve mineral eksiği fazla olmayacaktır. Ama diyet nedeni ile birdenbire zayıflayan kişilerin saçları matlaşabilmektedir. Parlak saçlar için bu kişilere bazı vitamin ve mineral destekleri verilebilmektedir.

Sağlıklı Saçlar için Doğal Bakım Önerileri

Parlak saçlar için saçların neden matlaştığı netleştirilmelidir. Uzun dönemde evde kullanılan ürünler yetmiyorsa saçların matlaşmasına neden olan şey güneşse, ortaya çıkan görüntü kurumaysa ve kırılmaysa bir takım maskeler kullanılabilir. Keratin içeren maskeler parlak saçlar çıkaracaktır. Boyalı saçlar için mutlaka bu maskeler kullanılmalıdır. Saçın sayede dış yüzeyini korumak değil kökünü de beslemek önemlidir. Maskeler belirli aralıklarla yapıldığında aynı zamanda koruyucu olacaktır.

Saçınız matlaşmaya meyilliyse matlaşmadan maske yaparsanız saçınız sağlıklı ve güzel görünecektir. Genellikle ısırgan otunun kaynatılarak suyunun çıkarılması ve bunun sonucunda saçlarınızın bu su ile yıkanması parlak saçlar için önemlidir. Bunun yanında yumurta ve zeytinyağının saçlarda kullanılması saçlara yüksek hacim verecektir.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar