Onu Kendinize Aşık Etmenin Yolları

Yazar: sanalzade Tarih: 11 Mart 2014

Bir güzele yada yakışıklıya vuruldunuz, peşinden koştunuz ama bir türlü başarılı olmadınız. Üzülmeyin, onu kendinize aşık etmenin yolları, işe yarayan aşık etme taktikleri burada.

Aşk hep tek taraflı başlar, bir el uzatırsın kimisi gelir sıkar, kimisi el çevirir. Bazende oyuna döner o kaçar sen kovalarsın. Keşke filmlerde olduğu gibi tek bir bakış yetse ama nafile. Devir değişti tabi nerede o eski günler. Onu elde etmek için çabalamak gerekebilir. Şimdi nasıl aşık ederiz taktiklere göz gezdirelim.

Aşık etmenin ilk kuralı doğallık

Onu kendine aşık etmek istiyorsan yapmacık hareketlerden uzak duracaksın. Olmadığı biri gibi görünenlerin foyası er geç ortaya çıkıyor. En iyisi mi, kendin ol doğal davran. Ya beğenmezse diye düşünebilirsin. Bunu sorun etme özgüvene sahip olduğun sürece her işin üstesinden gelirsin.

Aşık Etme Taktikleri

Aşk gözlerden başlar

Etkili bir göz temasıyla onun aklını başından alabilirsin. Onu gördüğün an gözlerinin içine bak ve gözlerini ondan bir an olsun ayırma. Aşk’ta göz teması, feniletilamin (çoğunlukla aşk hormonu olarak isimlendirilir) salgılanmasını sağlar. Karşı cinsi hassas bir hale sokar, aşık oluyormuş hissine kapılmasını sağlar.

Hareketler

İnsanlar konuşurken elleriyle bazı hareketler yaparlar. Aşk’ta bu şu şekilde geçer; kadının avuç içi size doğru dönükse (bunu hayel edin yazıda izah etmesi bir zor) bu sizden hoşlandığı anlamına gelir. Yani ona daha yakın davranabilirsiniz. Erkekler ise parmak işaretleri yaparlar sanki bir yeri gösteriyormuş gibi buda onların bir heyecan içerisinde olduğunun göstergesidir. Yani açılmanın tam sırası.

Konuşmalarına dikkat et

Onunla konuşurken samimiyet dolu bizli cümleler kurmaya ağırlık ver. Yani senle ben olayına gir. Hani geçen gün parkta karşılaştıkya bla bla.. demek yerine hani geçen senle ben “biz” parkta karşılaştıkya.

Şık giyin bakımlı ol

Aslında bakımlı olmayı ve şık giyinmeyi yazmaya gerek yok ama şöyle bir ince ayrıntı var. Normalde kızların ne giydiği daha önemliymiş gibi görünür ama aslında tam tersi. Yapılan araştırmalar, erkeklerin orta halli giyinmiş kadın fotoğraflarını daha çekici buldukları. Kadınların ise şık giyimli erkekleri tercih etmiş oldukları yönünde. Ama ne olursa olsun partlerlerin şık giyinmeleri olmazsa olmazlardan.

Etkileyici taktikler

Klasik ama hala işe yarayanlardan, gülümseme, tek başına müzikle dans etme, kazara karşısına dikilme numarası, kafayı yana yatırıp kendi boynuna dokunmak, arada bir bakış atıp başını çevirmek ve yeniden bakış atma taktiklerinide kullanabilirsiniz.

Gizemli ol

Bazen gizemli olmakta lazım, hep sen koştun peşinden biraz o yaklaşsın bakalım. Onu meraklandıracak bir hamle yap. 3 4 gün eve kapan yada tatile bir yere git, döndüğünde iyi bir sohbet ortamı yakalayacaksın. Soracaktır mutlaka “neredeydin” diyerek. Hemen sazan gibi atlama ama, biraz gizem kat tamam anlatırım dur şu işimi halledeyim de meraklansın iyice.

Espri

İnsanlar birbirleriyle karşılıklı olarak gülerken bir yakınlık duygusu başlar. Onu kendine aşık etmek için onu güldürmeyi deneyebilirsin. Gülmek, endorfin maddesinin salgılanmasını sağlar, mutluluk ve iyi hissettiren duyguları ortaya çıkarır.

Özgür olacağını hissettirin

Sona kaldı ama en önemli kural bu aslında, kimse baskı altında yaşamak istemez. Ona birlikte olduğunuz sürece özgür olacağını tam anlamıyla hissettirmelisin. Bu izlenimi vermek için beden dilini devreye sokabilirsin. Kendini ifade ederken, gayet açık ve rahat ol. Kafa karıştıran sinyaller içeren cümleler kurma.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar