Mutlu Çift Olabilmek

Yazar: sanalzade Tarih: 25 Mart 2014

Nice aşkların, evliliklerin hazin sonlarla ayrılık ve boşanmalarla bittiğini görüyoruz. Oysa ki, mutlu bir beraberlik sürdürmek sanıldığı kadar zor olmasa gerek. Şimdi gelin konuya şu açıdan bakalım.

Hani o resimlerde yada televizyonlarda gördüğümüz veya dışarıda tesadüfen rastladığımız yaşlı çiftler var ya bakıp imrendiğimiz 40 sene aynı yastığa baş koymuş onlarca torun torba sahibi olmuş işte buradan bir yol açalım kendimize. Onlar neler yapmış ta sürdürmüşler ilişkilerini kısa kısa değinelim hemen örnek alalım.

Mutlu çiftler üzerlerine düşen görevleri sonuna kadar yerine getirmeye çalışan insanlardır. Her ne kadar imkanlar zorlasa da asla pes etmeyen ve sorunları beraberce paylaşanlardır.

Mutlu Çiftler

Geçenlerde sahil kenarından dolaşırken gözlerinden mutluluk akan tatlı bir çift gördüm ikisi de 60′lı yaşlarını çoktan geçmişlerdi. Bankta yan yana oturmuş denizi seyretmektelerdi. Neydi acaba onları böylesine mutlu kılan? Dayanamadım gidip sordum. Tek kelimede yanıtladılar. Biz iyiyi ve kötüyü paylaştık evladım dediler. İşte bu nedenle mutlu olmak istiyorsak paylaşmasını bilmeliyiz.

Mutlu eşler birbirlerine karşı dürüst olur, ufak defek pembe yalanların dışında birbirlerini asla kandırmazlar. Bu bakımdan ölçülü davranır samimiyeti elden bırakmazsak eğer mutlu oluruz. Elbet anlaşmazsızlıklar olur zira, ilişkinin tadı, tuzu biberidir kavgalar. Lakin, ardından çözüp ve tatlıya gerekir. Bu sebepten adım atmaktan korkmamalıyız. Gurur ve kibire kapılmamalıyız.

Uzun ömürlü ilişkilerin en büyük sırrı gönül almasını bilmektir. Mutlu çift olmak mı istiyorsun? Anadolu insanını örnek alacaksın. Öyle saf öyle temiz kalpliler ki kelimelerle anlatmak mümkün. Onların hayatında yalan dolana yer yoktur.

Uzun lafın kısası, birbirinize karşı samimi, saygılı ve dürüst olun. Zira, gerisi teferruattır.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar