Mükemmel Sevgili Nasıl Olunur?

Yazar: sanalzade Tarih: 3 Mart 2014

Mükemmel Sevgili var mıdır? Varsa nasıl olunur?

İnsanoğlu her zaman mükemmel bir eş, kız arkadaş yada erkek arkadaş ister. Arzular her şeyin dört dörtlük olması yönündedir ancak, mükemmel olmak zor iştir. Mükemmellik göreceli bir kavramdır, bir ölçüsü, ağırlığı yoktur tartılamaz. Zira, bu yalan dünyada kim mükemmeldir ki?

Konu epeyce uzar, derinlemesine yazmaya kalksak hiç şüphesiz sayfalar dolusu metin çıkar ortaya ama kısaca toparlamak gerekirse; mükemmel sevgili diye bir şey yoktur! ve olunmazda. Lakin, mutlu olmak ve mutlu ettirmek için doğru adımlar atmak, hedefler koymak vardır elbet. Bunun yoluysa sevgiliye hak ettiği vermekten geçer.

Gelin şimdi mükemmel sevgili olma yolunda hangi adımların atılması gerekir aslında bildiğimiz ama unutula gelen değerleri yeniden gözden geçirelim.

Mükemmel Sevgili Nasıl Olunur

Anlayışlı ve sabır

Sevgiliniz yada eşiniz, her konuda anlayışlı olup, iyi günlerde yanında olduğunuz gibi zor günlerde de onun yanında olmalısınız. Bunlar klasik cümleler gibi görünebilir ama önem arz eden konulardır. Sabırlıysanız eğer siz mükemmel sevgilisiniz.

Zorlayıcı olmayın

İsteklerinizi sınırlamasını bilin, ondan yapacağı şeylerin sözünü almaya yada diretmeye kalkmayın. Ondan zorla birşeyler istemediğinizde size daha çok bağlanacaktır.

Alttan alan taraf olun

Anlaşmazsızlıklar, hatta kavgalar tuzu biberidir birlikteliklerin. Sürekli olmasın ama alttan alan taraf olmaya çalışın. Peşin hükümler vermekten kaçının. Suçlayıcı olmayın. Ona karşı kırıcı olmayın.

Yapmacık hareketlerden uzak durun

Mükemmel sevgili olmak demek, olmadığınız bir karaktere bürünmeniz demek değil. Olduğunuz gibi görünün. Söyledikleriniz ve hareketleriniz değişken olmasın. Tutarlı olmaya bakın.

Ona karşı dürüst olun

Yine klasik cümle olacak ama içiniz dışınız bir olmalı, dürüst olmalısınız. Pembe yalanlar ilk bakışta masum gibi görünebilir ama ileride mutlaka problem olacaktır. Onun güvenini sarsmazsanız emin olun o size daha çok bağlanacaktır. Söylemeye lüzum yok ama sakın ola onu aldatmayın!

Onu Sıkboğaz Etmeyin

Mükemmel sevgili olmak demek her anı onunla geçireceğiniz anlamına gelmiyor. Zira, farkında olmadan onu sık boğaz etmiş olursunuz. En azından ayda 1 defada olsa arkadaşlarıyla beraber gezmesine yada varsa hobileriyle ilgilenmesine müsade edin.

Ona sürprizler yapın

Özel günler dışında da bir hediye almak yada ansızın bir anda ona bir öpücük kondurmak, etkileyici mesajlar göndermek.. Bunların hepsi karşı cinsi etkileyen ve mutlu olmalarını sağlayan taktiklerdir.

Yeniliklere açın olun

Partnerinizin sevdiği ama sizin sevmediğiniz yemeklerin tadına bakın. Onun hoşuna giden ama sizin hoşunuza gitmeyen müzikleri arada sırada sizde dinleyin. Mutlaka aynı zevkleri paylaşmanız diye bir kaide yok ama mükemmel sevgili olmak istiyorsan değişimede hazır olmalısın. Bu davranışlarınız emin olun onu mutlu edecektir.

Evet bunca yazdık ettik, aslında hepsi bilinen şeylerdi ama hafızamızı tazelemiş olduk.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar