Msconfig Ayarları Nasıl Yapılır

Yazar: sanalzade Tarih: 17 Ocak 2012

msconfig ayarları:

MSconfig nedir? öncelikle bunu açıklayalım. Kısa bir şekilde özetlemek gerekirse Msconfig ismindende de anlayabileceğiniz üzere Windows işletim sistemlerinde bulunmakta olan ve bilgisayarın açılışında çalışması gereken işlem ve programların ayarlandığı bir yönetim penceresidir. Bu yönetim penceresi ile istediğiniz programı kaldırabilir, istediğinizi ekleyebileceksiniz.

Sizin için faydası ise gereksiz programların bilgisayarınızın açılışında çalışmasını önlemek sistem açılış hızınızı arttıracaktır.

Öncelikle Başlat>Çalıştır‘a tıklayarak komut satırına ”msconfig” yazınız ve tamam butonuna tıklayınız. Ve karşınızda Sistem Yapılandırma Yardımcı Programı yani msconfig ayarları yönetim paneli gelecektir.

Ardından Hizmetler sekmesinden asıl amacımız olan başlangıç programlarına erişebilir. Buradan istediğiniz hizmetleri seçip kaldırabilirsiniz. Ancak belirtmekte yarar var bazı işlemlerin bilgisayarınızın stabil çalışabilmesi için sistem başlangıcında çalışması gerekmektedir. Bu yüzden seçim yaparken dikkatli olmalısınız. Aksi takdirde sorunlar oluşabilir.
Oluşabilecek sorunlardan yazar ve sanalzade.com sorumlu tutulamaz.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar