Modern Warfare 3′den Online Rekoru

Yazar: sanalzade Tarih: 18 Kasım 2011

Yıl boyu Battlefield 3 ile Modern Warfare 3′ün çekişmesini izledik. İkisi de çıkana kadar çok yazıldı, konuşuldu. Fakat çıktıktan sonra herhalde en çok konuşulan Modern Warfare 3 oldu. Hem ilk gün hem de şuana kadar ki genel satışlarda rakibi Battlefield 3′den önde olan Modern Warfare 3, bir rekora daha imza attı.
Activision, Modern Warfare 3′ün Xbox 360′ın online kısmında yeni bir rekora imza attığını açıkladı. Oyunun çıktığı 8 Kasım günü Xbox 360 üzerinde 3 milyon tekil oyuncunun sadece bu oyunu oynadığını söyleyen Activision, gün içerisinde oyuncuların toplam online oynadığı süreninse 7 milyon saat olduğunu belirtti.

Geçmiş rakamlara baktığımızda bu konuda birinci olan Black Ops, ilk gününde 2.6 milyon oyuncu tarafından oynanmış ve toplam saat de 5.9 milyon olmuştu. Görünüşe göre Modern Warfare 3 ile Call of Duty serisi gücüne güç katarak yola devam ediyor.
Eğlence sektörünün bir numarası


Bu arada Activision, beş günlük kazanç raporlarında da eğlence sektöründe (film, kitap, oyun ve diğer eğlence ürünleri) rekor kırdıklarını açıkladı. Modern Warfare 3, beş gün içerisinde 775 milyon dolarlık gelir elde ederek eğlence sektörünün ilk haftasında en çok kazandıran ürünü olmuş.

Etiketler
Yorumlar

2 Yorum Yapılmış!

Muratcan Yavuz

Ara 30, 2011

Süper Bir Sayfa Çok Güzel Müzikler Var Bu Kadar :)

Cevapla

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar