Mimikleriniz mi? Yoksa Güzelliğiniz mi?

Yazar: sanalzade Tarih: 30 Ocak 2013

İş dünyasının önemli isimlerinden seniz, hayatınıza biraz daha fazla dikkat etmek zorundasınız demektir. Mimikleriniz, en az müşterilerinizle ilgilenmeniz kadar önemlilik arz etmektedir. Sürekli bakımlı ve güzel olmak zorundasınız. Bu konularda dikkat edilmesi gereken bir kaç önemli noktanın altını çizmek istedik…

Yüzünüzdeki ifadeler donup kalmasın

Botoksa karşı özellikle bayanların yoğun bir talebi ve ilgisi bulunmakta. Bakımlı kadınlar tarafından tercih edilen botoks uygulamaları, aşırı dozda verildiği durumlarda yüzünüzdeki ifadelerin ve yüzünüzün donuk görünümüne yol açıyor. Eğer mimik kaslarınızda doğru yere uygulanmazsa ya da aşırı dozda enjeksiyon yapılırsa mimiklerinizi kaybetmenize neden olabilir.

Bir düşünelim. Mutlusunuz fakat belli edemiyorsunuz, terdirginsiniz, anlaşılmıyorsunuz, kızgınsınız ama kimse bunu fark etmiyor. Ne kadar da korkunç bir durum değil mi?

Uzman doktorlar, iş dünyasında önemli mevkilerde yer alan kişilerin, özellikle bayanların, botoks yaptırmak istediklerinde amaçlarının sadece kırışıklıkları gidermek, kırışıklıkları bir miktar azaltmak olması gerektiğini ve mimiklerindeki kayıplara yol açmayacak uygulamaları tercih etmelerini öneriyor.

Unutmayın, son pişmanlık asla fayda etmez.

Botoks konusunda, olması gerekenden de çok dikkatli olmalıyız. Mimik kırışıklıklarını yok etme uygulamalarında botoksun etkili olduğu kaçınılmaz bir gerçektir. Fakat aşırı dozda verilmesi yada yanlış tekniklerin uygulanması jest ve mimiklerinizi kaybetmenize neden olabilir.

İş dünyasında, projenizi sunarken yada müşterilerinizle ilgilenirken, eğer kızgınlığınızı sevincinizi üzüntünüzü karşınızdakine belli edemiyorsanız, kısacası mimiklerinizden habersiz iseniz, başarı elde etmeniz mümkün değildir.

Kelimelerin yetersiz kaldığı yerlerde devreye soktuğumuz en güçlü kurtarıcılarımız jest ve mimiklerimizdir.

Onlardan yoksun olmak, kendimizi ifade edemememize sebep olur. Doğal görünümlü botoks uygulamalarında önemli olan, yeterli düzeyde doz ve enjeksiyonun doğru kasa uygulanmasıdır.

Yani botoksu uygulayacak olan kişinin önemi ortaya çıkıyor. Yüzümüzde mimiklerimizin oluşumunu sağlayan irili ufaklı ve birbiri ile iç içe geçmiş kaslar bulunmaktadır. Bu yüzden doktorumuzun her şeyden önce yüzümüzün anatomisini bilmesi oldukça önemlidir. Hangi noktada hangi görevi yerine getirecek olan kasları tanıması dikkat gerektirir. Örnek verilecek olursa kaşlarımızı çatmamızda görevli olan kaslarımız, iki kaşımızın ortasında V şeklinde ve 0.5 cm uzunluğundadır. Eğer botoks enjeksiyonu doğru noktaya uygulanmazsa istenmeyen sonuçlar doğurabilir. Doğru teknik kullanılmamasından kaynaklı simetri bozukluğu yada kaş çatamama gibi durumlar baş gösterir.

Bu tür sonuçlar, sadece özel hayatımızı, gündelik yaşamımızı değil iş hayatımızı da çıkmaza sürükleyebilir. Lütfen doktorumuzu doğru seçimlerle bulalım ve aşırı botoks uygulamalarından kaçınalım.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar