Microsoft’un Sosyal Ağı Görüntülendi

Yazar: sanalzade Tarih: 14 Aralık 2011

Microsoft’un Facebook ve Google+’a rakip olması beklenen sosyal ağı Socl’ın ilk görüntüsü açığa çıktı. İşte firmanın üzerinde büyük titizlikle çalıştığı o site.

Yaklaşık 1 ay önce Microsoft tarafından yanlışlıkla yayına alınan Tulalip adlı internet sitesinin isminin Socl olarak değiştirildiğinden bahsetmiştik. Bu süre zarfında firma hakkında birçok iddia ortaya atılırken, konuya ilişkin ilk resmi belge nihayet ele geçirildi.
Sosyal ağların son üyesi olması beklenen ve önemli bir yazılım devi tarafından geliştirilen Socl’ın ekran görüntüsü internette dolaşmaya başladı.

Adresi So.cl olarak değiştirilen site Google+ ve Facebook’a rakip olarak geliştiriliyor. Bing ve Microsoft’un diğer servisleri ile uyumlu olarak tasarlanan platform, aslında 2009 yılında hayata geçirilmiş.

Genel mantık ve fonksiyon anlamında rakiplerine benzeyen sitenin ne gibi bir artısı olacağı hakkında henüz net bir bilgi yok. Şu sıralar -büyük ihtimalle- belirli kişiler tarafından test edilen Socl’a parola ile giriş yapılabiliyor.

Yaşanan ilk olay sonrası böylesi bir site fikrini yalanlayan yetkililerden bu sefer -henüz- bir açıklama gelmedi. Bakalım Microsoft, Facebook ve GooglePlus’a rakip olma hayalini gerçekleştirebilecek mi?

Kaynak : ShiftDelete.Net

Etiketler
Yorumlar

1 Yorum Yapılmış!

Serkan

Oca 30, 2012

geç kaldılar malesef facebook kadar kimse iyi olamaz

Cevapla

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar