Microsoft Windows Kötü Amaçlı Yazılımları Temizleme Aracı, Windows Vista, Windows XP, Windows 2000 ve Windows Server 2003 bilgisayarlarda Blaster, Sasser ve Mydoom dahil olmak üzere yaygın olarak karşılaşılan belirli kötü amaçlı yazılımları denetler ve temizlenmesine yardımcı olur. Algılama ve temizleme işlemi tamamlandığında, araç, bulunan ve temizlenen (varsa) kötü amaçlı yazılımları açıklayan bir rapor görüntüler. Araç, %WINDIR%\debug klasöründe mrt.log adlı bir günlük dosyası oluşturur.

Microsoft® Windows® Kötü Amaçlı Yazılımları Temizleme Aracını Yüklemek İçin Tıkla…

Kötü Amaçlı Yazılımları Temizleme Aracı’nın x64 sürümünü karşıdan yüklemek içinburayı tıklatın.

Bu araç virüsten koruma yazılımlarını yerini almaz. Bilgisayarınızın korunmasına yardımcı olmak için bir virüsten koruma yazılımı kullanmalısınız.

Microsoft, her ayın ikinci Salı günü bu aracın güncelleştirilmiş bir sürümünü yayımlayacaktır. Yeni sürümler bu web sayfası, Windows Update ve Microsoft.com’daki Kötü Amaçlı Yazılımları Temizleme Aracı Web sitesi üzerinden kullanıma sunulacaktır.

En yeni sürümlerin yayımlandıklarında otomatik olarak alınıp yüklenmesi için Otomatik Güncelleştirmeler özelliğini Otomatik olarak ayarlayın. Bu aracın Windows Update tarafından sağlanan sürümü bilgisayarınızda ayda bir kez ve arka planda çalışır. Bir virüs bulunursa, bilgisayarı bir sonraki başlatışınızda araç bir durum raporu görüntüler. Bu aracı ayda bir kereden fazla çalıştırmak isterseniz, bu Web sayfasında sunulan sürümünü çalıştırın veya Kötü Amaçlı Yazılımları Temizleme Aracı Web sitesindeki sürümünü kullanın.

Aracın geçerli sürümünün temizleyebildiği kötü amaçlı yazılımların listesi ve kullanım yönergeleri için lütfen KB890830 makalesini inceleyin. Ayrıca, bir virüs bulunması veya bir hatayla karşılaşılması durumunda bu aracın Microsoft’a anonim olarak bilgi gönderdiğini lütfen unutmayın. Yukarıdaki KB makalesi bu işlevin nasıl devre dışı bırakılacağı ve Microsoft’a ne gibi bilgiler gönderildiği konusunda bilgi içermektedir.

Bu aracı kuruluş ortamında dağıtmayı düşünmeden önce KB891716 makalesini incelemeniz önerilir.

Bu aracı çalıştırabilmesi için kullanıcının bir yönetici olması gerekir. Bu araç hiçbir Windows 98, Windows ME VE Windows NT 4.0 sürümünde çalışmaz.

Bu yükleme artık çok dilde bir araçtır. Desteklenen tüm diller için, aynı araç işletim sisteminin diline bağlı olarak doğru dili gösterir.

Desteklenen İşletim Sistemleri Windows 7;Windows Server 2003;Windows Vista;Windows XP

Etiketler
Yorumlar

1 Yorum Yapılmış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar