Microsoft Windows 8 (Benim Gözümden)

Yazar: sanalzade Tarih: 15 Mart 2012

Geçde olsa Windows 8 hakkında siz okurlarımıza işleyişi hakkında bilgi Vermek İstedim. Win8 İşletim Sistemi Microsoft’un tamamen home kullanıcılarına hitap eden bir sürümü.

Beta denemelerimde gerçekden hoşuma giden uygullamaları ile anlık mail, mesaj, finans, sosyal siteleri takip  etme, kendine özel media Oynatıcısı, fotograf görüntüleyicisi mevcut tabiki bunun yanında Win7 ile aynı Kernel’e sahip İşletim Sistemi ve gözüme çarpan başlat buttonunun kaldırılması ve bunun yerine yeni yüklenen programların tamamen yeni arayüzde kısa yol aldıgı dikkatimi çekti.

Klasörlerdeki üst menülerin yenilenmesi var ve  yeni araçlarda eklenmiş. Klasörler bana Microsoft Office programını anımsatı. Tabi Win8′in yeni ara yüzündeki değişiklikleride yapabilmeniz için size seçenekde sunuyorlar.

Tabi bizim gibi Türkiye ‘de bir bilgisayari bir kişiden fazla kullananlar için pekde hoş olmayan yanı dedigim gibi home ve kişiye özel olarak görünmesi şimdilik Beta’sını denedim kendisi gelince nasıl olur bilemiyorum.

Eğer sizde Win8 Beta Sürümünü denemek istiyorsanız, sahip olmanız gereken Win7 kurulu işletim sistemi.

Burayı  tıklayarak indirip kurabilirsiniz.

Not : Kurdukdan sonra silme şansınız malesef olmuyor. Format atmanız gerekebiliyor.  İngilizce dil & klavye seçenegi var Türkçe klavye kurulumdan sonra güncellemede geliyor.

S.KARAKUŞ

Etiketler
Yorumlar

1 Yorum Yapılmış!

ugur aydın

Mar 16, 2012

İndirip denemek lazım aslında. Ama tekrar silme şansımız olmaması kötü olmuş :(

Cevapla

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar