Mezuniyet Balosuna Hazır mısınız?

Yazar: sanalzade Tarih: 9 Mayıs 2013

Okulların kapanmasına sayılı günler kala öğrencilerin heyecanları da artmaya başladı. Son sınavlar, karne heyecanı stresi iyice artırmışken akıllardaki bir başka soru da mezuniyet balosunda ya da yıl sonu eğlencesinde ne giyileceğidir.

Ana sınıfı ve ilkokul çocukları bu heyecanı anneleriyle birlikte yaşarken orta okul ve liseli gençler bu konuda daha özgür olmak isterler.

Öncelikle günün moda trendlerini yakalama telaşı içinde olan gençler günler öncesinden alışverişlerine başladılar bile. Renk renk modeller arasından en çok beğendikleri kıyafetleri seçebilmeleri için özel olarak hazırlanmış koleksiyonlar çoktan sunulmaya başlandı.

2013 Mezuniyet Elbiseleri

mezuniyet balosu için elbise modelleri

Hangi kıyafete nasıl bir saç modeli gider, hangi ayakkabı ve çanta ile en şık görünüme ulaşılabilir bütün bunlar gençlerin ve modacıların gündeminde büyük yer tutar.

Renk seçimi kadar yaşlarına uygun modelleri tercih etmekte zorlanan genç kızlar küçük elbiseler içinde kelebekler kadar narin görünmek isterler. Erkekler de takım elbiselerinin içine seçecekleri gömlekleri, papyonları veya kravatları konusunda titiz davranırlar.

Kıyafet konusu kadar önemli bir sorun da baloya kiminle gidileceğidir. Partneri ile uyum içinde olmak isteyen gençler alışverişten önce kiminle baloya katılacağını belirlemek isterler. Hem balonun en uyumlu çifti olmak, hem modayı takip ederek en güzel kıyafetle göz kamaştırma yarışındadırlar.

Alışverişlerinde dikkat edecekleri bir husus daha vardır ki hiçbir genç kız bunun başına gelmesini istemez. Balonun en güzel kızıyken birden salona giren bir arkadaşıyla aynı giysiyi tercih etmiş olduğunu görerek pişti olması. Binlerce seçenek arasından en özel modelleri tercih etmeleri bunun içindir.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar