Maya Maskesi Nasıl Yapılır?

Yazar: sanalzade Tarih: 6 Mart 2014

Maya maskesiyle hem saçınızın hemde cildinizin tüm ihtiyacını karşıyalabilirsiniz. Besleyici özelliği bulunan maya maskesi nasıl yapılır tarifi sayfamızda sizlerle.

İhtiyacınız olan malzemeler, kuru maya, su ve süt.

Cildiniz için: 1 ölçü kuru mayayla 2 ölçü ılık suyu karıştırıp homojen bir karışım elde edin. Yüz ve boyun bölgelerinize sürün ve kurumasını bekleyin. Maskeyi göz çevresi ve dudaklarınıza sürmeyin. Maya cildinizde kuruduktan sonra ılık suyla temizleyip, soğuk suyla yüzünüzü yıkayın. Bu maskeyi aynı zamanda el bakımınız içinde kullanabilirsiniz.

Saçlarınız için: Yine aynı şekilde, 1 ölçü kuru maya ve 3 ölçü ılık sütü (süt yoksa su da olur) karıştırın ve saç diplerinize sürün.

maya maskesi

Mayanın tez kurumasını önlemek için saçınızı streç filmle sarın. Belirli bir süre sonra (sürede sınır yok) saçlarınızı bol suyla yıkayın. Mayanın saçınızdan arındığından emin olun. İyice yıkayın.

Maya maskesinin faydaları

Maya denince akla hamur işlerinde kullanılan katkı maddesi gelir ancak, faydaları saymakla bitmez. Maya ilaç olarakda kullanılır. İçerisinde protein ve B grubu vitaminler, demir, krom, magnezyum, potasyum, çinko, fosfor ve selenyum gibi mineraller bulunur. Aynı zamanda proteinleri oluşturan temel yapı taşı aminoasit özleri bakımından zengindir.

İçerdiği tüm bu zengin maddeler cildi ve saçları besleyip sağlıklı olmalarını sağlar. Saç dökülmeleri önler aynı zamanda hızlı uzamalarını sağlar.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar