Mavi Göze Uygun Makyaj Teknikleri

Yazar: sanalzade Tarih: 28 Haziran 2013

Mavi gözlerin daha belirginleşmesi ve öne çıkması için kahverenginin koyu tonlarıyla göz etrafını sarmak oldukça iyi bir yoldur. Alt ve üst kısmına yoğun olarak sürülen kahverengi tonları, mavi göz rengini ön plana çıkaracaktır. Böylece bakışlar derinleşecek ve belirginleşecektir.

Mavi Gözlüler için Makyaj Önerileri

Kahverengi kalemden sonra far olarak mercan rengi tercih edilebilir. Mercan rengi mavi göz ile mükemmel bir uyum sağlamakta ve onunla bütünleşmektedir. Böylece doğal bir görünüm ve bakış kazanılmaktadır. Şakaklarda yoğun olarak kullanılan far da gözleri büyütmekte ve göz şeklini belirginleştirmektedir.

Mavi Gözlü Kadınlara Makyaj Önerileri

Mavi renkli gözlere sahip olan kadınların siyah rimel kullanmaları pek tercih edilmemektedir. Mavi tonları ya da kahverengi tonları mavi renkli gözleri daha belirgin kılmakta ve öne çıkarmaktadır.

Mavi renkli gözlerle buğulu bir görünüşe sahip olmak için de füme rengi tercih edilebilir. Bu renk hem farda hem de rimelde kullanılabilir ve daha buğulu bakışlar elde edilir. Böylece makyajın en önemli kısmı tamamlanmış olur.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar