Maskara Sürme Teknikleri

Yazar: sanalzade Tarih: 8 Ağustos 2013

Maskara sürme teknikleri kadınların çoğu tarafından merak edilmektedir. Özellikle genç kızlar bu teknikleri öğrenmek konusunda oldukça isteklidir. Kirpikleri daha dolgun gösteren maskaralar oldukça fazla kullanılmaktadır. Maskaraların sıcak ortamda bulunmaması gerekmektedir. Çünkü maskaranın içindeki kimyasallar kendini salmaya oldukça meyillidir. Fırça oldukça önemlidir. Fırçanın tarak kısmı kullanılmalıdır. Böylelikle kirpiğe girdiği zaman yol alacaktır.

Maskara Sürme Teknikleri

Maskaraları seçerken kirpik tipinizi iyi analiz etmelisiniz. Kirpikleriniz kısa ise kirpik uzunlaştırıcı rimel almalısınız. Seyrek olan kirpikleriniz varsa bu kez de sıkılaştırıcı rimel almanız gerekecektir. Kirpikleriniz hem seyrek hem de kısa ise iki rimeli de almalısınız. Bu rimeller arasında ilk olarak uzun gösteren rimelleri kullanmalı ve ardından sıklaştırıcı rimeli kullanmalısınız. Böylelikle kirpikleriniz hem uzun hem de dolgun görünecektir. Piyasada şeffaf rimeller de bulunmaktadır. Formundan memnun olmadığınız kirpikler için şeffaf rimel kullanabilirsiniz.

Maskara Sürme Teknikleri

Maskara sürme teknikleri arasında renkli rimelleri kullanma tekniği de bulunmaktadır. Renkli rimellerin daha önceden siyah rimel kullanılmış olan bölgeye uygulanması farklı bir efektin elde edilmesini sağlayacaktır. Gözleriniz kahverengi ise yeşil tonlarında bir rimel kullanabilirsiniz. İlk olarak gözlerinize siyah rimel kullanmalı ve bunun ardından kirpiklerinizin sadece uç kısımlarına yeşil tonlarında rimeli uygulayabilirsiniz. Bu sayede gözlerinize oldukça farklı bir derinlik katmış olacaksınız. Sadece uçlara rimel kullanmak sizin için yeterli değilse kirpiklerinizin tamamına da uygulama yapabilirsiniz.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar