Makyajsız Güzelliğin Sırları

Yazar: sanalzade Tarih: 27 Haziran 2013

Her kadın makyaj yapmakta ve güzel bir görünüm yakalamaktadır. Fakat eve gittikleri anda büyüleri yok olmakta ve aynaya baktıklarında kendilerini rahatsız hissetmektedirler. Dışarıda eşlerini güzel gören erkekler evde de bu güzelliğin devamını istemektedirler. Kadınlar da bu konuda oldukça zorlanmaktadır.

Makyajsız Güzelliğin Sırları Nelerdir?

Doğal görünüm kazanmak kolay değil ancak imkansız hiç değil. Her kadın doğal bir güzelliğe sahip olmak ister. Önemli olan istikrarlı bir şekilde doğal yöntemleri uygulamaya çalışmak. Her gün makyaj faslından kurtulmanın ipuçları hemen aşağıda…

Makyajsız Güzellik

Doğal görünüm için öncelik uykudur.

Uyku cildi yenilemekte ve daha canlı bir görünüm kazandırmaktadır. Uykunun ne zaman gerçekleştiği de oldukça önemlidir. Gece birden sonra uyumuş olmak gerekmektedir. Çünkü tam da o sıralarda cilt kendini yenilemeye başlamaktadır. Böylece daha doğal ve sağlıklı bir cilt görünümü elde edilebilir.

Cilt Bakımları

Her gün cilde bakım yapılmalı ve özenli bir temizlik yapılmalıdır. Temizlikte kesinlikle soğuk su kullanılmalıdır. Çünkü sıcak su bakterileri artırır. Soğuk ve tazyikli su cildi derinlemesine temizler ve ferahlatır. Ayrıca temizleyici kozmetik ürünleri de fazla kimyasal bulundurmadıkları sürece tercih edilebilir.

Oldukça az makyaj yapılmalı ya da hiç yapılmamalıdır. Gözenekleri kapatan makyaj cilde oldukça zarar verir. Bu yüzden doğal görünümde kullanılan hafif makyaj bile normal makyajın verdiği zarardan farksız zarar vermektedir. Özellikle fondöten kullanılmamalıdır. Bunun yerine yüz sık sık yıkanmalıdır.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar