Makyaj Temizleme Yöntemleri

Yazar: sanalzade Tarih: 31 Aralık 2013

Makyaj temizleme yöntemleri hakkında bilgi sahibi olmaya ne dersiniz? Cilde zarar vermeden makyaj nasıl temizlenir? Makyaj temizlerken nelere dikkat edilmelidir? işte cilt sağlığınızı korumanızı sağlayacak önemli ipuçları.

Makyaj doğru şekilde temizlenmediği takdirde, ciltteki gözenekler genişler ve kirlerin deri içerisine yerleşmesine sebep olur, bu durum deri altında yağlanmalara, siyah noktalara ve pürüzler gibi ileride üstesinden gelmesi zor cit problemlerine yol açabilir.

Peki, makyajlı günün akşamında temizlik nasıl olmalı? Şimdi temizlik malzemelerini yani pamuk ve mendilleri yada benzeri özel ürünleri nasıl kullanmalıyız detaylara geçelim;

Makyaj Temizleme Yöntemleri

Makyaj Temizleme Yöntemleri

1. Tavsiye:

Makyajınızı temizlemeye alnınızın tam ortasından başlayın ve ilk olarak sola, ardından sağa, aşağı ve yukarı şekilde kaydırarak tüm bölgenin temizlenmesini sağlayın.

2. Tavsiye:

Temizlik sırasında göz bölgesine dikkat edin. Göz makyajınızı temizlerken yüzük parmağınızı kullanın. Daha yumuşak bir dokunuş sağlar ve baskı yoğunluğu diğer parmaklarınıza göre daha azdır. Buda rahat ve dikkatli temizlik olanağı sağlar. Yüzük parmağınıza sardığınız pamuğu göz kapağınızın iç kısmından dış kısmına doğru hafifçe gezdirin ve göz makyajınızı bu şekilde temizleyin.

3. Tavsiye:

Alın ve göz kısımlarının temizliği bittikten sonra sıra geliyor, genel yüz temizliğine. Yüzünüzü temizlerken, parmaklarınızı sürekli yukarı doğru hareket ettirin. Dairesel hareketlerle aşağıdan yukarı doğru olacak şekilde yapacağınız işlem, cildinizdeki hapsolmuş kirleri, bakteri ve yağların daha kolay çıkmasını sağlayacaktır.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar