LG’den Elektronik Gazete

Yazar: sanalzade Tarih: 30 Mart 2012

LG , Avrupa ‘da elektronik kağıt ekranın (EPD) seri üretimine başlayacağını duyurdu.

Hızla ilerliyen teknoloji ile birlikte gazete, dergi ve kitapların yerini akıllı tabletlerin, e-kitapların alacağı söyleniyordu. Şimdi ise LG ‘nin katlanabilir e-kağıt için ekran üretimine başladığını duyurması ile  tablet ve e-kitapların yerini LG’nin ürettiği, katlanabilir e-kağıtlar alacak gibi görünüyor.

Dünyanın ilk plastik elektronik kağıt ürünü LG (EPD) e-Kitap pazarına yeni bir soluk getirecek. Elektronik gazeteye geçişte önemli bir adım olan ürün, kağıt için ağaç kesiminin sonlandırması bakımından umut verici.

Teknoloji denilince akla gelen ilk isimlerden olan LG, katlanabilir e-kağıt için ekran üretimine başladğını duyurdu.

LG’nin üretceği elektronik kağıdın, EPD 6-inç ebatında 1024 × 768 piksel plastik ekranı bulunuyor. 0.7mm kalınlığı olan kağıdın ağırlığı 14 gram civarında. 1.5 metre yükseklikten düşmeye dayanıklı olduğunu firma tarafından iddia edilen kağıdın en önemli özelliği merkezden 40 dereceye kadar bükülmelere dayanıklı olması.

Gazete, dergi, kitap okuma keyfini teknoloji ile birleştirip, dijital ortama taşınmasını sağlayan e-kağıtın 6 (inç) ekranı bulunuyor.

Cihazın satışı, Avrupa’da Nisan ayında başlayacak. Fiyatı konusunda net olarak bir açıklama bulunmuyor. Fakat e-kağıt, tablet ve e-kita piyasasına önemli ölçüde yön vereceğe benziyor.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar