Lazer Epilasyon Zararlı Mı?

Yazar: sanalzade Tarih: 8 Temmuz 2013

Hem erkekler hem de kadınlar lazer epilasyonun tüylerin tamamen yok olmasını sağladığını düşünmekte ve bu nedenle lazer epilasyon yaptırmaktadır. Lazer epilasyon zararlı mı sorusu da oldukça sık sorulmaktadır.

Lazer Epilasyon Zararlı Mı?

Lazer cilde temas ettiğinde cildi incitmekte ve hatta yanlış kullanımlar söz konusu olduğunda cildi yakabilmektedir. Bu nedenle lazer uygulaması için epilasyon merkezlerine giden kişilerin kafasında bulunan “lazer epilasyon zararlı mı?” sorusu haklı bir soru olarak değerlendirilebilir.

Lazer ciltteki kıl köklerinin zayıflaması ve özellikle kalın olan tüylerin zamanla ortadan kaldırılması amacını taşımaktadır. Bu uygulamayı yapan kişilerin alanlarında ne kadar uzman oldukları oldukça önemlidir. Çünkü alanında yeterince uzman olmayan kişiler cildinizi yakabilecek ve ona zarar verebilecektir.

Lazer Epilasyon

Dolayısıyla cildinizin zarar görmesini istemiyorsanız kesinlikle güvenilir bir merkezde epilasyon yaptırmalı ve mümkün olduğu kadar işi bilen kişilerin uygulamayı yapması konusunda ısrarcı olmalısınız.

Özellikle güneşten yanmış olan kişilerin lazer uygulaması yaptırmaması tavsiye edilmektedir. Çünkü bu bölge lazer ile daha da yanacak ve hatta kalıcı izler bile olabilecektir. Bunun yanında lazer yaptırdıktan sonra muhakkak güneş kremi kullanmak zorunludur. Bu sayede lazerin zararlı etkileri güneşle birlikte açığa çıkmayacaktır.

“Lazer epilasyon zararlı mı?” sorusunu yanıtlarken sizin cildinize karşı tutumunuza ilişkin de bilgi vermek gerekmektedir. Operasyonun ardından cildinize buz sürmeniz gerekecektir. Buz lazerin olumsuz etkilerini en aza indirecektir.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar