Laptop Kullanmak Kısırlığa Neden Olur Mu?

Yazar: sanalzade Tarih: 3 Şubat 2013

Genç-yaşlı, küçük -büyük her yaştan insanın dikkatini çekeceğini düşündüğümüz bir başlıkla konuya giriyoruz. Kucakta laptop kullanmak kısırlığa neden olur mu olmaz mı? Bu soru hakkında herkesten mutlaka bir şeyler duymuşsunuzdur. Kısırlığa sebebiyet verir diyenler de var vermez diyenler de..ortada dolaşan bu iddiaların cevaplarını sizlerle paylaşacağız.

Laptoplar kısırlığa neden olur mu?

Laptop un kısırlığa neden olduğuna dair söylenen bir çok söylenti için uzmanlar yanıt verdi. İşte gerçek bilgiler burada. Yapılan araştırmalara göre uzmanlar, laptop un diz üstünde değil masanın ya da leptop masalarının üzerinde durmasını söylüyorlar. Kucakta uzun süre laptop la ilgilenen beylere uzmanlardan uyarı geldi. Neden mi?

Araştırmalar uzun süre kucakta kullanılan laptopların erkeklerde sperm kaybına neden olduğunu belirtti.

Laptop un aşırı ısısı ve yaydığı kimyasal etki olumsuz sonuçları da beraberinde getiriyor.

Daily Mirror gazetesinin haberine göre, bebek sahibi olmak isteyen bir çiftin uzun süren çabalarına rağmen çocukları olmadığını ve doktorların incelemeleri sonucu erkeğin saatler boyu laptop ı kucağında kullandığı saptandı. Bu uzun saatler ise sperm kaybına neden olduğundan bebekleri olamadığı belirtilen çift, uzmanlar tarafından uyarıldı. Uzmanların ve doktorların tavsiyesine uyan çiftimiz bilgisayarı masa ve benzeri cisimlerin üzerinde kullanmaya başladı. Ve tam üç ay sonunda eşi hamile kaldı.

İnanılmaz değil mi? Böylelikle ortaya atılan iddialar da gerçeklik payına ulaşmış oldu. İnanılması güç olan bu durum herkesin başına gelebilir. Lütfen dikkat edin. Çiftimizin bebekleri doğmuş olmasına rağmen hala onlar bile bu konuda şaşkın durumdalar. Laptop un böyle bir etkisi inanılmaz derecede şaşırtıcı gerçekten. Mümkün olduğunda uyarılara dikkat etmeye çalışalım.

Farkında olmadan yaptığımız bu hata, belki de ömür boyu anne baba olma duygusunun önüne geçebilir.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar