Kuru Cilt Temizliği ve Nemlendirme

Yazar: sanalzade Tarih: 30 Mayıs 2014

Kuru ciltlerin doğru bir şekilde temizlenmesi ve nemlendirilmesi için seçilecek malzemenin yağ bazlı olmasına dikkat edilmelidir. Kuru olan derinin tabakasından yağın emilmesi ve nem dengesi bozulan cildin tekrar ihtiyacı olan neme kavuşması için oldukça önemlidir.

Bol su tüketerek cildin kaybolan nemini içten de desteklemelisiniz. Aynı zamanda cildinize uygun olan ve mutlaka yağlı yapıda bir ürün kullanmalısınız. Eğer cildin kuruluk derecesi fazla artmış ise serum ürünleri kullanmanız, cildinizin onarılmasını ve düzgün bir görünüme kavuşmasını kolaylaştıracaktır.

Kuru cilt tipine sahip kişiler alkol içeren ürünleri kesinlikle uzak durması gerekmektedir. Alkol içeren ürünler cildin kuruluğun daha da çok artmasına neden olmaktadır. Krem ve serum şeklinde olan cilt bakım ürünleri kullanıldığında, kuru cilt çok iyi bir şekilde nemlendirecektir.

Kuru Cilt Temizliği ve Nemlendirme

Kuru cilt problemine sahip olanlar peeling uygulamalarını haftada 1 kereden fazla uygulamamalıdır. Aynı zamanda cildin PH seviyesini dengelemek için kullanılan sabun ve temizleyicilerin içeriklerine dikkat etmek gerekmektedir.

Kuru ciltler, temizliği meşakkatli ancak çok kolay nemlendirilebilecek bir cilt tipidir. Özellikle dermatologların kuru cilde sahip kişilere tavsiyesi, günde 3 kez cildi nemlendirilmesi ve T bölgesini daha yoğun bir şekilde uygulanmasıdır.

Ayrıca bakınız;

Cilt Kuruluğu Nasıl Giderilir?
Kuru Ciltlere Özel Maske
Doğal Karışımlarla Cilt Nemlendirme

Dikkat edilmesi gereken en önemli konu, kuru cildinize daha sağlıklı bir görünüm kazandırmak isterken yanlış ürün seçimleri cildinize daha fazla hasar vermemenizdir.

Kolay gelsin.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar