Küçük Yatak Odası Dekorasyonu

Yazar: sanalzade Tarih: 19 Mart 2013

Küçük yatak odası dekorasyonu örneklerini incelemeye ne dersiniz? Daha ferah ve şık bir yatak odası oluşturmak için nelere dikkat edilmelidir? Dar alana sahip yatak odalarında mobilya yerleşimleri nasıl yapılabilir. Pratik ipuçları ile küçük yatak odası çözümleri yazımızın devamında.

Küçük Yatak Odası Dekorasyon Örnekleri

Duvarları açık tonlarda boyamak, odaya hem derinlik hemde ferah bir görünüm kazandırır. Bu sebepten küçük yatak odası dekorasyonunda duvar ve tavan rengini açık tonlardan seçerek büyük bir oda görüntüsü sağlayabilirsiniz. Zemin döşemesinde ise, duvarlara paralel şeritli parke veya seramik karo kullanmanız odanın uzun görünmesini sağlayacaktır.

Küçük Yatak Odası Dekorasyonu – Resim Galerisi
(Yazının devamı sayfanın alt kısmında…)

Küçük yatak odaları için çözümler

Duvarların renkleri ve yer kaplamaları belirledikten sonra sıra mobilyaların yerleşimi ve düzenine geliyor. İlk etapta maalesef fazlalık oluşturacak mobilyalardan feragat etmek şart. Sıkça kullanmadığınız eşyaları mümkün olduğunca odada bulundurmamaya özen gösterin. Yeni nesil akıllı bölmeleri olan mobilyaları tercih etmeniz işinizi kolaylaştıracaktır.

Giyim dolaplarını vb. tavana uzunlamasına türlerden seçip alandan mümkün olduğunca tasarruf etmeniz gerekiyor. İkili yada üçlü elbise dolabı, şifonyer gibi mobilyaları uzunlamasına modellerden seçmek öncelikler arasında olmalı. Eğer çok dar bir odanız var ise yatak başları ve ayak uçlarını sökmeyi bile denemelisiniz. Ayrıca yere daha yakın yatakları seçmekte odadaki küçük görünümü minimum seviyeye çekere daha büyük gösterecektir.

Aynı şekilde yatak odası tekstil ürünlerinde de sadeliği ön planda tutmak, aşırı renklilikten uzak durmak diğer önemli ayrıntılardan. Yanı sıra odanın aydınlatmasıda üst seviyede olmalı. Odayı daha aydınlık gösteren akıllı ampüller kullanıp, odayı boğuk gösteren aksesuar ve fazlalık resim, tablo vb. dekor objelerini azaltmak alanın ferah görünmesine için önem arz etmektedir.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar