Küçük Evler İçin Dekorasyon Önerileri

Yazar: sanalzade Tarih: 9 Aralık 2012

Ev dekoru hiçbir zaman kolay bir iş olmamıştır. Her zaman çok düşünmeyi çok denemeyi ve eşyaların fonksiyonlarını iyi bilmek gerekir. Ama bir ev dekor etmekten daha zor olan küçük bir evin dekorasyonunu sağlamaktır. Özellikle de küçük evlerde çok eşya var ise. İşte küçük evleri dekor etmek için birkaç ipucu;

Dekorasyon Önerileri

Öncelikle sahip olduğunuz alan küçük diye üzülmeyin. Üzülmek yerine onu nasıl doğru kullanacağınızı düşünün. Küçük alanlar için en önemli nokta eşyalardır. Eşyaları küçük ama çok işlevli olanlardan seçmeye çalışın. Örneğin; dev bir orta sehpa yerine bunların katlanabilir olanlarını, iç içe geçenlerini veya daha küçüklerini tercih edin.

Dekorasyon Fikirleri

Dekorasyon Fikirleri

Koltuk, dolap gibi büyük eşyalarda küçük ama çok eşya almak yerine, onların orta boylarından birer tane alın bu daha düzenli ve daha geniş gösterecektir. Odanızı açık renklere boyayın büyük bir saat, dekoratif ayna veya duvar kâğıdı ile renklendirin.

Küçük alanlarda yere yakın raflar yerine duvara monte edilebilen raflar kullanın fotoğraf çerçevelerinizi ve bibloları buralara yerleştirebilirsiniz. Küçük alanlarda perde olarak stor perde kullanın ve perde üzerinde büyük objeler tercih edin. Bu alanı daha geniş gösterir.

Mutfak, banyo gibi alanlarda, alanı daha geniş göstermek için küçük boyutlu seramikler tercih edin.
Eski eşyaları saklamak için dolap içi gömme bölmeler, bazalar veya içine eşya konulabilen yatak başları kullanabilirsiniz. Bu alandan tasarruf etmenizi sağlayacaktır.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar