Küçük Ev Dekorasyonu

Yazar: sanalzade Tarih: 7 Haziran 2012

Küçük evler için dekorasyon önerileri

Küçük evlerin dekorasyonu her ne kadar sıkıntılı bir durum olsada küçük dokunuşlar ve pratik fikirler ile büyük bir evin ferahlığını yakalamanız mümkün. Bu yazımızda stüdyo tarzı küçük daireleri dekore etmenizde size ilham vericek bir kaç pratik yoldan bahsetmek istiyoruz.

küçük evlerde dekorasyon

Odaları ferah ve aydınlık göstermek için duvarlarda açık renkler kullanmaya özen gösterin. Örneğin beyaz rengi tercih edebilirsiniz. Ayrıca duvarlarıza tablolar asmak hoş olucaktır. Duvar kağıtlarından hoşlanıyorsanız, sadece tek bir duvarda uygulamak odayı hoş gösterecektir.

küçük oda dekorasyonunda evlerin mutfaklarında pek fazla araç gerek sığdırma durumunuz olmayabilir ancak şık bir avize asarak mutfağın havasını değiştirebilirsiniz. Tavana doğru uzayan mutfak dolapları kullanarak araç ve gereklerinizi rahatlıkla sığdırabilirsiniz.

Yine aynı şekilde doğru açıdan asılan geniş bir aynalar ile odalarınızı olduğundan daha geniş gösterebilirsiniz.

Yatak odasında bazalı yatak kullanmak yorgan ve battaniye gibi sezonluk kullanılan eşyaları koymanız için size alan açacaktır. Kısaca küçük evler için mobilya seçimlerinde sizlere boş alan sağlayabilecek modelleri tercih etmeye özen gösterin.

Banyonuzda kücük ebatlarda kesime sahip seramikleri kullanmanız yine farklı bir hava katabilir. Odalarınızda renkli halılar kullanabilirsiniz.

Perdeleri duvarlarla aynı renk ve tonlarda düz hatlı modeller tercih ederek planlamak, mekan ferahlığına katkıda bulunur.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar