Koyu Tenlilere Makyaj Önerileri

Yazar: sanalzade Tarih: 5 Mart 2014

Koyu tenliler nasıl makyaj yapmalı? hangi renkleri tercih etmeli önerilerimize göz atın güzelliğinize güzellik katın.

Makyajda en şanslı kişiler koyu tenliler çünkü çok yakışır. Üstüne birde doğru renkler ve teknikler uygulanırsa hani derler ya tadından yenmez işte öyle ultra bir güzellik çıkar ortaya. Bende koyu tenliyim ultra güzel görünmek istiyorum nasıl makyaj yapmalıyım diyorsan tavsiyelerimize kulak ver…

Koyu tenliler için günlük makyaj tavsiyeleri

Cildi koyu olan bayanların yaptığı en büyük hata ciltlerinin koyu olmasına rağmen ısrarla koyu renkleri tercih edip ciltlerini daha da koyulaştırmalarıdır. Yada aynı şekilde cildi daha açık göstermek için çok açık renkleri seçip doğallıklarını bozmalarıdır. En ideal yol orta yolu bulmaktır.

Koyu Tenlilere Makyaj Önerileri

Gündüzleri: göz makyajında daha çok soft renkler, açık mavi, pembe, şeftali ve kemik tonları koyu tenliler için uygundur. Göz altlarını ve üstünü aydınlatmaları iyidir. Sadece göz kalemlerinde siyah ve koyu tonlar seçmek gerek. Bu sayede gözler daha bir ön plana çıkar.

Yüzü canlı göstermek için allık ve ruj seçimi şeftali ve pembe tonlarından yana olmalı. Koyu tenliler günlük makyajlarında kırmızı ve pastel tonlardan kaçınmalı.

Geceleri: Siyah ve metalik eyeliner, dudaklarda açık tonlar uygundur. Koyu tenlilerin gece makyajlarında göz makyajlarını sade tutmaları gerekiyor ancak siz gözlerim daha bir ön plana çıksın istiyorsanız abartıya kaçmadan daha koyu tonlar kullanabilirsiniz. En ideali, gündüz olduğu gibi soft pembe, mavi, metalik ve gridir.

Ayrıca, fazla fondöten cildi yorar, mümkünse eğer pudraları tercih etmelisiniz. Makyaj öncesi cildinizi iyice temizleyip nemlendirme işleminide ihmal etmeyin.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar