Kıyafet Seçimlerinde Sıklıkla Düşülen Hatalar

Yazar: sanalzade Tarih: 27 Nisan 2013

Kıyafetler sadece bedeni gizleme ve koruma amacı ile kullanılmazlar, aynı zamanda sosyal açıdan bir rol ve statü edinmede adeta bir etiket görevi görürler. Kıyafet seçimine gösterilen özenin sonu çoğu zaman hüsranla sonuçlanır, zira şıklık rüküşlük kavramları çoğu kez birbiriyle karıştırılır.

Kıyafet Seçimi Nasıl Olmalı?

Aşırı sayıdaki rengi ve aksesuarı bir arada kullanmak kişiyi şıklık kavramından uzaklaştırır; rüküşlük sınırlarına taşır. Kıyafet seçiminde hataya düşülen en önemli husus vücut tipi ile uyumsuz giysi seçimidir. Bunun sebebi de çoğu zaman seçilen kıyafetin moda olduğu şeklindeki savunmadır.

İlham Veren Kıyafet Kombinleri

kıyafet seçimi nasıl olmalı

Modayı takip etmek güzeldir tabi ancak, sırf moda diye kısa bacaklı bir bayanın tayt giymekte ısrar etmesi doğru değildir. Zira, tayt hiçbir zaman tek seçenek olamaz. Aynı şekilde moda olduğu için düşük bel pantolon tercihinde bulunmak kısa boylu bir bayan için yanlış bir tercih olacaktır. Düşük bel pantolonlar bacak boyunu olduğundan kısa gösterirler.

Kısa boylu kişilerin, ısrarla düşük belli pantolon giymesi hatalı bir tercihtir. Normal bel ya da üst bölgede kısalık söz konusu değil ise yüksek bel pantolonlar daha uygun seçimler olacaktır.
Kısa boy nedeni ile daha çok tercih edilen platform ayakkabıları gereğinden fazla ve uyumsuz görmek bir moda hatası örneğidir.

Kıyafet seçimindeki hatalarda oluşan sonuç, kişinin kusurlarını kamufle etmek yerine daha vurgulu hale getirmek olmaktadır.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar