Kiviyle gelen güzelliği keşfedin! Kivi maskesi nasıl yapılır? Kivi maskesinin faydaları nelerdir? %100 doğal ev yapımı kivi maskeleri tarifleri sayfamızda sizlerle.

Günümüzde cilt bakımı dendiğinde kozmetik ürünlerden ziyade daha çok doğal meyve ve sebzeler tercih edilmektedir. Birçok kadının güzelliğin sırrını bulduğu meyve özleri ile sizde kusursuz bir cilde sahip olabilir, kozmetik ürünlere yüksek rakamlar harcamaktan kurtulabilirsiniz.

C vitamini bakımından oldukça zengin ve çok da lezzetli bir meyve olan Kivi, güzelliğinizi korumanız için tercih edilen doğal ve bitkisel bakımlar arasında ilk sırada yerini almaktadır. Ciltte oluşan lekeleri önlemek, cilde elastikiyet kazandırmak ve ufak kırışıklıkların görünümünü azaltmak kivi ile mümkün olabilmektedir. İçeriğindeki meyve asitleri cildinizi yenilerken, güneş ve sivilce lekelerinin gözle görülür bir şekilde azalmasını da sağlamaktadır.

kivi maskesi

Peeling için kusursuz bir yapıya sahip olan kivi, cildinizin kolejen yapılanmasını hızlandırmakta ve daha canlı bir görünüme kavuşturmaktadır. Aynı zamanda gözenek sıkıştırma özelliğine de sahip olan meyve, cildinizin yağ oranını dengeleyerek yeni sivilce oluşumunu belirgin bir şekilde engellemektedir.

İşte sizler için bir araya getirdiğimiz birkaç kivi maskesi:

Kivi Maskeleri

  • Mutfak rondosunda püre haline getirdiğiniz kiviyi, suyla yıkamış olduğunuz cildinize peeling yapın ve yedirin. 10 dakika bu şekilde bekleyin ve daha sonra ılık su ile durulayın. Bu peeling ile cildiniz üzerindeki ölü hücrelerden daha kolay kurtulacaksınız.
  • Kabuğunu soyup ince ince dilimlediğiniz kiviyi cildinizin çeşitli yerlerine yerleştirin ve 15 dakika bu şekilde bekleyin. Haftada 2, 3 kere tekrarladığını kivi halkalı bakımla cildinizin canlandığını göreceksiniz.
  • 1 adet kiviyi blendır ya da meyve sıkacağı yardımı ile suyunu sıkın. Elde ettiğiniz kivi suyuna 1 tatlı kaşığı kil katın ve macun haline gelene kadar karıştırın. Hazırladığınız maskeyi göz çevreniz hariç tüm cildinize uygulayan ve bu şekilde maske kuruyana kadar bekleyin. Daha sonra ılık suyla yıkayarak cildinizi temizleyin. Bu maske ile cildinizin yağlı bölgelerini dengeleyecek ve sivilce oluşumunu kontrol altına alabileceksiniz.

Herkes farklı cilt özelliklerine ve yapısına sahiptir. Bazı cilt tipleri mineralleri ve vitaminleri hızlı bir şekilde emerken, bazı cilt tipleri ise daha yavaş emer. Cildiniz için uygulayacağınız doğal maskelerden sonuç almak için bakımlarınızı düzenli olarak yapmalı, ilk uygulamadan hemen sonra mucize yaratmasını beklememeli ve sabırlı davranmalısınız

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar