Kısa Saç Modelleri 2013

Yazar: sanalzade Tarih: 15 Kasım 2012

2013 modasında farklı stilleri ile dikkat çeken kısa saç modellerine göz atmaya ne dersiniz? Kısa kesim saç modeli düşünen bayanlara ilham verebilecek trend modelleri foto galerimize ekledik. Kısa saçlar kimlere yakışır, kimlere yakışmaz, hangi yüz tiplerine uygundur buyurun hep birlikte göz atalım…

Kısa Saç Modelleri

En ideal saç modeli olarak bilinen kısa saç modellerinde farklı tarzlarda modelleri ortaya çıkarmak mümkün. Galeride yer alan örnek modellerde de göreceğiniz gibi, biraz jöle ve sprey ile dikkat çekici stilleri uygulayabilirsiniz. Diğer saç modellerine oranla kısa kesimlerde yüz şeklinizi farklı gösterebilirsiniz.

FOTO GALERİ | Kısa Saç Modelleri | 2013 TRENDLERİ

Örneğin sağların üst kısımlarına uyguladığınız hareketlendirmeler ile yüzünüzü daha tombul gösterebilir yada gözünüze doğru gelen saç tutamları ile yüzünüzü uzun gösterebilirsiniz. Ayrıca kısa saçların bakımı daha kolay ve pratiktir. Saçlarınız için uzun zamanlar harcamanıza gerek kalmaz.

Kısa Saç Modelleri Hangi Yüz Tiplerine Yakışmaktadır?
Bilindiği üzere saç modelleri yüz şekillerine göre belirlenir ve doğru model seçildiğinde hemen hemen her yüz şekline yakışmaktadır. Alnınız açık ise kısa düşen tutamlar yüzünüzü daha güzel gösterecektir. Aynı şekilde elmacık kemikleriniz çıkık ise o kısıma düşen tutamlar yüzünüzü daha güzel gösterebilir.

Kısa Kesim Saç Modelleri Kimlere Yakışır? Kimlere Yakışmaz?
Kısa saçlar boyu daha uzun daha yüksek gösterdiği için uzun boylu hanımlara pek önerilmez. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi verilen şekiller yüzü daha dolgun gösterebileceği için şişman hanımlara da yakışmamaktadır. Genel bir bakış ile zayıf ve kısa boylu bayanlar ideal saç modelidir.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar