Kısa Boylu Kadınlar İçin Giyim Önerileri

Yazar: sanalzade Tarih: 29 Mart 2013

Kısa boylu kadınlar için giyim önerileri ve kombinler ile karşınızdayız. Kısa boylu kadınlar nasıl elbise giymeli? Ayakkabı, pantolon ve etek seçimleri nasıl olmalı? Hangi renk kıyafetleri giyip, ne tür aksesuarları tercih etmeli? İpuçları ile yazımızın devamında.

Kısa Boylular İçin Giyim Önerileri

Boyu kısa bayanların giyim kombinlerinde dikkat etmesi ilk öncelik, hepimizin bildiği üzere boyu uzun gösteren elbise, üst ve alt giyim modellerine yönelmek. Peki, uzun bir silüet oluşturmaya yardımcı olan bu parçalar hangileridir? Kısa maddeler halinde değiniyoruz…

Kısa boylu kadınların tek renk ve koyu tonlarda kıyafet seçmeleri hem zayıf hemde uzun boylu görünmelerini sağlar. Aşırı renk ve desenler kısa boylular için uygun değildir. Mümkün olduğunca yüksek belli modellere yönelmek en ideal seçim olacaktır. Yüksek belli etekler, şort ve pantolonlar favorileriniz arasında olsun. Biçimli ve düz hatlarda etek ve elbiseleri de rahatlıkla seçebilirsiniz. Ama ne giyerseniz giyin vücuda tam oturduğundan emin olun. Bol modellerden uzak durup, vücut hatlarınıza uygun modellere yönelmeniz boyunuzu daima uzun gösterir.

(Yazının devamını hemen aşağıda)

Çizgili kıyafetlerde dikine çizgili modellere yönelip, kombininizde kemer detaylarına mutlaka yer verin. İspanyol paça pantolonlar ve vücuda tam oturan skinny kot pantolonlar kısa boylu kadınların olmazsa olmazları arasındadır. Bacaklarınıza güveniyorsanız mini etekler tam size göre.

Ve en önemlisi kısa boylu kadınların mutlaka V yaka ve U kesimlerde üst giyim modelleri seçmeleri gerekiyor. Örneğin yüksek belli bir etek giyildiğinde bel kısmı olduğundan daha kısa görünecektir. Bu sebepten V yakalı modeller seçip bu durum aşılmalıdır. V yakalar boyu her zaman olduğundan daha uzun gösterir bunu bir kenara not edin. Ayrıca, ince ve şık kemerler boyu uzun göstermeyi sağlayan ince ayrıntılardandır eklemiş olalım.
.
Ve son olarak topuklu ayakkabı geliyor. Bunu hepimiz iyi biliyoruz ama tek yol bu değil. Alternatif olarak dolgu topuklar hatta babet ayakkabılar bile giyebilirsiniz. Şimdilerde gizli topuk babetler pek bir moda. Boyunuzu uzun göstermek için bu tarz ayakkabılarada yönelebilirsiniz.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar