Kış mevsimi Hastalıkları ve Çocuklar

Yazar: sanalzade Tarih: 31 Ekim 2012

Bembeyaz kar tanelerinin yere düşmesiyle sevince boğulan çocuklar karın tadını doyasıya çıkarmak isterler. Her anne çocuğunun mutlu olmasını ister ama soğuk havada dışarıda kalmak soğuk algınlığı gibi birçok hastalığa sebep olabiliyor.

Kış mevsimi Hastalıkları

Yetişkin bir insana göre çocuklar hastalıklara karşı daha dirençsiz olabiliyorlar. Özellikle soğuk havalarda çocuk kliniklerin kapısı sık çalınıyor. Orta kulak iltihabı, üst solunun yolu enfeksiyonu, bademcik iltihabı, farenjit gibi birçok hastalıkla karşı karşıya kalan çocuklar için tedavi oldukça önemlidir.

soğuk algınlığı

soğuk algınlığı

Tedavi sürecinin yarıda kesilmesi, ilaçların bitmeden bırakılması hastalığın tekrarlama riskini kuvvetlendiriyor. Çünkü yerleşen enfeksiyon ortadan kalkmadıkça hastalıkta sona ermiyor. Antibiyotik tedavisi uygulanıyorsa buna aralıksız devam edilmelidir.

Tedaviyi destekleyecek alternatif yöntemlerde denenebilir fakat önce doktora danışılmalıdır. Kış mevsiminde meydana gelen hastalıklardan çocuklar gibi hamileler, yaşlılar, kronik hastalığa sahip kişileri de etkiliyor. Bağışıklık sistemi zayıf olan insanlar risk grubu altında oluyor. Çocuklarımızı bu hastalıklardan korumak için kış mevsimi gelmeden önce grip aşısı yaptırabiliriz.

Bunun dışında C vitamini içeren meyve, sebzeleri içecek haline getirerek tüketmelerini sağlamakta işe yarayacaktır. Doğal yöntemler her zaman daha çabuk etki vereceğinden nane limon karışımı içecekler hazırlamak hafif burun akıntısı olan çocuğa içirmek oldukça faydalı olacaktır. Karın tadını doyasıya çıkarmak isteyen çocukları önceden kışa hazırlamalı ve önlem almalı ve sonra sizde keyfini çıkarmayı unutmayınız.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar