Kış Aylarında Cilt Bakımı

Yazar: sanalzade Tarih: 25 Kasım 2013

Kış aylarında cilt bakımı nasıl yapılmalı? uzman önerileri sayfamızda sizlerle. Daha canlı ve güzel bir cilt için mevsimsel geçişlerde dikkat edilmesi gerekenler neler, kış aylarında sıkça yaşanan cilt problemleri hangileri işte detaylar…

Havaların soğuması vücudumuzu etkilediği gibi cildimizide etkliyor. Isı farklılıkları sebebi ile nemini ve ışıltısını kaybeden cilt cansız ve mat bir hale geliyor . Dolayısı ile kışa özel bir cilt bakımı, canlılığı sağlamak açısından önem arz ediyor. Peki, uzmanlar neleri öneriyor? İşte kış aylarına özel güzellik uzmanlarının cilt bakımı önerileri…

Kış Aylarında Cilt Bakımı

Kış Aylarında Cilt Bakım Önerileri

Kış aylarında cildi beslemek

Kışın bunu yapmanın en ideal yolu mümkün olduğunca yağ içerikli kremler kullanarak nemin daha derin katmanlarda hapsolmasını sağlamak. Cildinizin hassasiyetine göre kaliteli cilt bakım kremleri satın alıp yağ dengenizi koruyabilirsiniz. Yanı sıra, yoğun yağ içerikli kremlerini elleriniz ve ayaklarınız içinde kullanabilirsiniz.

Kış aylarında kuruyup çatlayan ciltler için

Uzun müttet soğuk havada kalmak dudakların kuruyup çatlamasına neden olur. Bu durumda hafif bir peeling uygulaması idealdir. Yanı sıra, soğuk su kullanarak diş fırçası ile yapılacak dairesel masaj hareketleride işe yarar. Ayrıca, UV- filtre özelliği olan dudak bakım ürünleride kullanınabilir.

Kış aylarında cildin ihtiyacı olan oksijende ihmal edilmemesi gereken konulardan biri. Bunun için özel serum ve kremler kullanmayıda bakım programınıza dahil edebilirsiniz.

Kış aylarında güneş koruması

İhmal edilmemesi gereken konulardan biride yazın sıkça üstünde durulan güneş korumasının kış aylarındada devam ettirilmesi. Özellikle karlı havalarda yansıma sebebi ile güneşin etkisi artmakta. Yüksek kesimlerde bu etki dahada fazlalaşmakta. Önlemi için, sprey, krem yada losyon formlarındaki koruyuculardan kullanmak idealdir.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar