Kırmızı ve Canlı Renkte Rujlar Nasıl Sürülür?

Yazar: sanalzade Tarih: 14 Mart 2013

Ruj sürmek biraz maharet ve incelik isteyen bir durum, hele birde rujun rengi kırmızı gibi canlı ve parlak tonlarda olunca işin boyutu biraz daha farklılaşabiliyor. Peki, ruj sürmenin incelikleri nelerdir? Kırmızı ruj nasıl sürülür? Pratik ipucu, öneri ve tavsiyeler yazımızın devamında…

Canlı Renkte Rujlar Nasıl Sürülür?

Canlı renklerde ruj sürmeden önce dikkate almanız gereken ilk husus göz makyajıdır. Süreceğiniz ruj oldukça dikkat çekeceği için abartılı ağır göz makyajlarından uzak durmak önemli. Daha sade ve doğal tonlarda göz makyajı ile canlı renklerde rujları kullanmak önceliğiniz olmalı.

Kırmızı Ruj nasıl sürülür

Süreceğiniz ruj ile aynı tonda dudak kalemi yine aynı şekilde önemli detaylardan. İlk önce dudak kalemi ile çerçeveyi oluşturup daha sonra ruju sürmek hem taşmanın önüne geçer hemde solmadan uzun süre kalmasını sağlar.

Kırmızı ve Canlı Renkte Ruj Sürmenin İncelikleri 

  1. Bazı ruj tonları dişlerinizi sarıymış gibi gösterebilir. Parlak ve beyaz görünümü bir parça bozabilir. Bu sebepten dişlerinizi beyaz gösteren tonlarda ruj sürmeniz faydanıza. Mavi alt tonlu kırmızı ruj tonları dişleri daha beyaz gösterirken, örneğin mercan rengi tonda ruj dişlerinizi sarı gibi gösterebilir. Özellikle de dişleri yeterince beyaz olmayan hanımların bu inceliği hesaba katması iyi olacaktır.
  2. Canlı ve parlak tonlarda ruj sürdükten sonra rujun muhafazası, saklama yöntemi de önemli. Örneğin, ruju sürdükten sonra buzdolabında saklamak iyi bir çözüm olabilir. Diğer kullanımlarda rujun sürümü sizin için daha rahat olacaktır.
  3. Dudaklar bazen pul pul görünebilir, özellikle de renkli rujlar sürüldüğünde dudakların pul pul görünümü daha da ön plana çıkar. Bu durumu aşmak için lip balm sürme işlemi yapıp dudaklarınızı yumuşak bir diş fırçası ile fırçalayıp ölü derilerden arındırmalısınız. İnternette yer alan lip balm videolarına mutlaka göz atın. Basit peeling işlemleri ruju sürdükten sonra dudakların pul pul görünümünü engeller.

Doğal ve doldun dudaklara sürülen canlı ton rujlar, dudakları aşırı büyük gösterebilir. Bu çirkin görünümü dengelemek için yazımızın ilk başında belirttiğimiz dudak kalemi hususunda dikkatli olun. Kalemi dudaklarınızdan taşırmamaya mümkün olduğunca dikkat edin.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar