Kaş ve Kirpik Uzatma Gürleştirme Yöntemleri

Yazar: sanalzade Tarih: 1 Aralık 2013

Dökülen kaş ve kirpiklerinizi kısa sürede eski haline getirmeye ne dersiniz? Doğal yöntemler ile kaş ve kirpik uzatıcı formüller, bitkisel çözüm kürleri püf noktaları ile sayfamızda…

Kısa kirpikler ve belirgin olmayan kaşlar pek çok kadının yaşadığı ortak bir sorun. Zira, bu duruma sebep olan o kadar çok faktör var ki… Kısaca belirmek gerekirse; doğru kozmetik , makyaj malzemelerini kullanmamak, aynı zamanda doğru temizleme ürünlerini kullanmamak, temizlerken yıpratmak gibi benzeri onlarca hata…

Püf nokta aslında şu; nasıl saç ve cilt düzenli bir bakım istiyorsa kaş ve kirpikler içinde bunu yapmak şart. Ve en önemlisi sabretmek, düzeni bozmamak, ardından uzun kirpikler ve gür kaşlar sizleri bekliyor olacak.

Kaş ve Kirpik Uzatma Yöntemleri

Kaş ve Kirpik Uzatma Yöntemleri

İster hazır satılan kozmetik yada bitkisel kaş ve kirpik uzatıcı bakım ürünlerini kullanın ister kendi formülünüzü kendiniz yapın. Marka belirtmek isterdik aslında ama o kadar çok alternatif var ki, burada şu demekten kaçındık. Bu yazımızda doğal yöntemler ile evde bu sorunun üstesinden nasıl gelinir onlardan bahsetmek istedik…

Kirpikleri uzatmak için;

Küçük bir kapta 1 bardak su kaynatın ve içine 1 çay kaşığı hint yağı, 1 yemek kaşığı kadar (12 gram) kakao yağı (aktarlarda bulabilirsiniz) ekleyip iyice karıştırın. Ardından bu karışımı içi sıcak su dolu başka bir kaba alıp krem kıvamına gelene kadar ısıtın.

Soğuduktan sonra 15 gün boyunca yatmadan önce kirpiklerinize sürün. Kirpik kökünden uca doğru uygulayıp gözlerinize kaçmamasına özellikle dikkat edin.

Kirpikleri gürleştirmek için

Hint yağı ve badem yağı temin edip eşit ölçülerde karıştırın. Bunun için küçük bir şişe kullanabilirsiniz. 15 gün boyunca akşamları yatmadan önce kirpiklerinize dipten uca doğru sürün. Yine aynı şekilde gözlerinize kaçırmamaya dikkat edin.

Kirpik Dökülmelerini Önlemek İçin :

1 Bardak kadar ılık çaya 1 gram dövülmüş kinin katın ve kirpik diplerinize sürün. Pamuklu kulak çöplerini kullanarak sürme işlemini yapabilirsiniz. Bu karışımı 3 günde bir yenilemeyi unutmayın. Zira, bayatlar ve işe yaramaz.

Bu arada, kükürtçe zengin gıdalardan turp, soğan, lahana, tere ve salgam tüketmek dökülmeleri önler. Yanı sıra, D vitaminli gıdalardan yumurta ve balıkda faydalıdır.

Kirpiklerin uzaması ve kalınlaşması için :

- Bir tencerede, 1 çorba kaşığı kuyruk yağı, 5′er adet fındık ve ceviz içini benmari usulü eritip süzün ve cam kavanoza alın. Kokuyu bastırmak için İçine bir iki damla parfüm damlatabilirsiniz. Bu karşımı pamuklu kulak çöpü ile kirpik diplerinize sürün.

Alternatif;

- 1 yemek kaşığı badem yağı, 1 tatlı kaşığu buğday özü yağı ve 1 tatlı kaşığı soya yağına 3′er adet ceviz ve fındık atın. 10 dakika kadar kısık ayarda ısıtıp. Süzme işlemine geçip süzerken içine bir çay kaşığı lanolin karıştırın ve bir cam kavonaza alın. Bu karışımı her gece yatmadan önce gözlerinize kaçırmadan pamuk ile hafifçe kirpik diplerinize sürün.

Kaş Gürleştirme Yöntemleri

Fındık; 1 tane fındığı teflon tavada kavurun ve ılıklaştığı an kaşlarınıza sürün. Fındığın yağı kaşlarınızın gürleşmesine yardımcı olacaktır. Bir yandada okaliptüs çayını demleyin ve süzün. Kavurduğunuz fındığı kaşlarınıza sürme işlemi bittikten sonra okaliptüs ile de kompres yapın. Düzenli olarak hergün işlemi kaşlarınıza uygulayın.

Hint Yağı; 1′er çay kaşığı hint yağı ve tatlı badem yağını karıştırıp banyo sonrası kulak çöpü ile kaşlarınıza sürün. Bu işlemi karışımı kirpikleriniz içinde kullanabilirsiniz. Sürdükten 45 dk. sonra gül suyu ile silip temizleyebilirsiniz.

Sarımsak; Sıra geldi sarımsağa, zira kaşlara olan faydasını bilmeyen yoktur. Bir miktar sarımsağı soyun ve 1 fincan badem yağı ile birlikte 1 gün boyunca bekletip süzün. Akşamları kaşlarınıza sürün.

Aslında ekleyebileceğimiz pek çok bitkisel formül, kür mevcut ama devamı başka bir konumuzda İnşallah.

Kolay gelsin, hoşçakalın…

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar