Kaş ve Kirpik Bakımı

Yazar: sanalzade Tarih: 30 Nisan 2014

Kaş ve kirpikler için özel bakım önerileri Sanalzade’de sizlerle.

Hiç şüphesiz ki, kaşlarımızın şekli ve kirpiklerimizin dolgunluğu yüz ifademizi ve güzelliğimizi derinden etkileyen faktörlerin başında geliyor. Bu nedenle bakım önceliklerini yerine getirip sağlıklı, gür ve güçlü bir yapıya kavuşmalarını sağlamamız gerekiyor.

Kaş ve kirpik bakımı denince aklımıza pek çoğumuzun başvurduğu besleyici ve güçlendirici özellikleri bulunan kozmetik ürünler geliyor ancak tek çözüm yolu bu değil. Gayet doğal olan bitkisel yağları da değerlendirmeye almak son derece önemli. Özellikle hasar görmüş, dolgunluğunu yitirmiş kaş ve kirpikleriniz varsa bitkisel bakım alternatiflerine yönelerek onları sağlıklı bir görünüme ulaştırabilirsiniz. Sanalzade’nin bu konuda sizlere bir önerisi var.

Kaş ve Kirpik Bakımı

Bir diş sarımsağı ortadan ikiye bölün ve kaşlarınızın üzerinde 3 4 defa gezdirin. Yarım saat bu şekilde bekledikten sonra eşit miktarlarda karıştırdığınız badem yağı ve hint yağını bir pamuk yardımıyla sarımsaklı bölgenin üzerine sürün. Yapacağınız bu işlem kaş tüylerinizi güçlendiricek ve parlaklık kazandıracaktır.

Kirpikleriniz içinde aynı şekilde (sarımsak sürmeyin) yağ kırışımını kullanabilirsiniz. Rimel sürme çubuğunu temizleyin ve yağ karışımına batırıp hassas şekilde kirpiklerinize sürün. Temizliğinizi de gül suyuyla yapın.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar