Kaş Kontürü Nedir? Nasıl Yapılır? Kalıcı mıdır?

Yazar: sanalzade Tarih: 27 Şubat 2014

Kaş kontürü hakkında sıkça sorulan soruların cevapları Sanalzade’de sizlerle.

Kaş kontürü (Conture) bir kamuflaş kısaca kaşa şekil verme işlemidir. Kaşlarında dökülme, yara izleri, dikiş izleri gibi kalıcı sorunları olan, yada kaşlarından şekil itibariyle hoşnutsuz olanların başvurduğu kaş düzeltme operasyonudur.

Kaş yapısı ve rengine uygun boya seçilir ve renk pigmentleri derinin bir alt tabakasına yerleştirilir. Bu işlem bir nevi geçici bir dövme yapılmasına benzetilebilir.

Kaş kontürü uzman eller tarafından yapıldığı takdirde olumlu sonuçlar verir.

Görünüm itibariyle kaşlarınızdan memnun değilseniz, kaşlarınızda seyreklik yada belirginsizlik varsa 2 seanda daha güzel görünen kaşlara sahip olabilirsiniz.

Kaş Kontürü

Kaş kontürü (Conture kaş dizaynı) işlemi nasıl yapılıyor?

İlk önce kaşa şekil verilir yani uygulama sonrası kaşların nasıl görüneceği önceden bir far yada kalem yardımıyla çizilip kararlaştırılır. Ardından, kaşlara anestezik bir krem sürülerek, çok ince uçlu streil iğneyle cildin en üst tabakasına yumuşak hatlar, yani kaş kılınızın yönüyle aynı yönde doğal çizgililer atılır. Çizim işlemi sonrası iğneyle boya yedirme işlemine devam edilir.

kaş kontürü öncesi ve sonrası

Ön çizim sonrası uygulanan renkte bir problem yoksa kaşlarınız tıpkı doğal kendi kaşlarınızmış gibi görünür.

Kaş kontürü acı veren bir işlem midir? Uygulama kaç saat sürüyor?

Acı veren bir işlem değildir, nasıl ki kaşlarınızı aldığınızda çok hafif bir acı hissediyorsunuz kaş kontürünüde bu boyutta düşünebilirsiniz. Hatta hiç acı vermiyor desek yerinde olur zira, acı hissiyatı anestezi kremle sonlandırılıyor. İşlem toplamda 1 saat kadar sürüyor ve 2 seanstan oluşuyor.

Kaş kontürü güvenilir bir işlem mi?

Kullanılan malzeme ve boyaların antibakteriyel özelliğe sahip olmaları ve %100 alerji testlerinden geçirilmiş olması gerekir. Kaş kontüründe hijyen çok önemlidir. Steril boyalarla yapıldığı sürece güvenlidir. Kaş kontürü uygulamaları, tek kullanımlık iğnelerle ve tek kullanımlık malzemelerle yapılmalıdır.

Kimler Kaş kontürü yaptırabilir?

Kaşı seyrek olanlar, görünümünden hoşnutsuz olanlar, kaşlarında dikiş izleri, yara izleri yada boşluğu olanlar. Hiç kaşı olmayan yada kaşları belirgin olmayanlar tercih edebilir.

İşlem sırasında iğne sebebiyle kaşta hafif kanamalar olabilir bu sebepten şeker hastalarına önerilmeyen bir işlemdir.

Kaş kontürü kalıcımıdır?

Genelde kalıcılık süresi 3 yıl olarak dile getirilir ancak, kaş kontürünün kalıcılığı kişiden kişiye ve yaşam biçimlerine göre değişiklik gösterir. Cilt yapısı çok önemlidir. Örneğin, yağlı cilde sahip olanlarda daha çabuk solmalar görülür. Kuru ve daha az güneş görmüş ciltlerde kalıcılık süresi daha uzundur.

Dizayn sonrası dikkat edilmesi gerekenler

Bu konuda işlemi yapan uzmanlar sizleri yönlendirecektir. 1 hafta kadar süre nemlendirici özelliği bulunan özel kremler kullanıp kabukların daha çabuk atılması sağlanır.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar