Karbonatlı Su ile Zayıflama Tarifi

Yazar: sanalzade Tarih: 4 Mart 2014

Karbonatlı su ile zayıflama tarifi tüm detaylarıyla yazımızın devamında.

Daha önce yayına aldığımız alkali su başlıklı yazımızda PH derecesi yüksek suları içmenin yağ birikimini azaltıp zayıflamaya yardımcı olduğundan uzunca bahsetmiştik. Bu yazımızda suyun kalitesini yükselten karbonat yöntemi tarifini sizlerle paylaşalım istedik.

Karbonat suya karıştırıldığında suyun PH (oksijen seviyesi) değerini yükseltiyor. Dolasıyla kalite derecesi yükselen su zayıflamaya yardımcı oluyor.

Karbonatlı su ile zayıflama (kürü) tarifi

2 litre suya 1 yemek kaşığı karbonat ilave edip taneler suda çözülünceye kadar karıştırın. İşlem sonrası hazırladığınız suyu gün boyu aralıklı zamanlarla için.

Yalnız, yemek yerken karbonatlı su içmeyin. En ideal yol; sabah kahvaltısı ve yemeklerden yarım saat kadar önce ve sonra içmektir.

Karbonatlı Su ile Zayıflama

Karbonatlı suyun faydaları

Yapılan bilimsel araştırmalar, alkali seviyesi (PH değeri 8-10) yüksek (karbonat suyu alkali yapan en kolay yöntemlerdendir) suları tüketmenin metabolizmayı hızlandırıp vücudun asit baz dengesini alkali seviyeye çekip yağ birikimini azalttığı yönündedir.

Et ve karbonhidrat ağırlıklı beslenen kişilerin vücutlarında asit birikimi fazladır. Dolayısıyla kilo vermek zorlaşır. Karbonatlı su içildiği takdirde asit baz dengesini kontrol altına alacağından zayıflamayı hızlandıracaktır.

Yanı sıra, karbonat, mide ekşimesi, hazımsızlık, bağırsakta gazlanma ve ağrılarıda azaltır. Cilt lekeleri tedavisi, cilt beyazlatma, ayak kokusu tedavisi ve saçlarda kepeklenme gibi pek çok sorunlar içinde karbonatın faydası büyüktür.

Karbonatlı suyun alternatifi var mı?

Amaç, suyun PH değerini yükseltip suyu daha kaliteli hale getirmektir. Her gün karbonatlı su hazırlama zamanınız olmuyor, unutuyor yada yapmak istemiyorsanız vitamin ve mineralleri bakımından zengin suları satın alıp tüketin. Satın aldığınız suların PH değerleri etiketlerinde yazmaktadır. Kısaca, mutlaka karbonatlı su hazırlamanız gerekmiyor.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar