Kabaran Saçlara Çözüm Önerileri

Yazar: sanalzade Tarih: 24 Kasım 2013

Kabaran saçlara çözüm önerileri detayları ile sayfamızda. Saç kabarmasını önlemek için neler yapılabilir? doğal yöntemler nelerdir? işte ipuçları…

Kabaran saçlar pek çoğumuzun ortak sorunu ancak, düzenli bakımlar ve kullanılan ürünlere dikkat edildiğinde en aza indirmekte mümkün. Bunlardan kısaca bahsetmek gerekirse;

Silikon Saç Serumu ile saç kabarmasını önleme;

Saç tipinize uygun, içerisinde silikon içeren saç serumları saçların düzleşmesinde oldukça etkilidir. Argan yağı yada fındık yağı gibi doğal yağlar içeren saç serumlarını tercih edip hem saçınızı düzleştirebilir hemde parlak görünmesini sağlayabilirsiniz. Silikon saç serumunu dişleri geniş olan bir tarak ile saçınıza iyice dağıtın. Kuruduktan sonra fön makinesi ile saçlarınızı şekillendirin.

Kabaran saçlara çözüm önerileri

Kabaran saçlara sıcak yağ bakımları

Düzenli olarak haftada bir defa uygulayacağınız sıcak yağ bakımları saçın kütikül yapısını güçlendirerek kabarmayı önler. İçerisinde jojoba yağı içeren kaliteli ürünler önerilenler arasındadır.

Saç kabarmasını önlemek için hangi ürünler kullanılmalı?

İçerisinden yüksek oranda alkol içeren saç spreyi, köpük ve benzeri şekillendiriciler saçın kabarıp elektriklenmesine neden olur. Bu sebepten, alkolsüz saç ürünleri tercih edilmesi önemlidir.

Saç maşası ve benzeri elektrikli aletler saçları düzleştirip gözle görünür şekilde kabarmaları giderir ancak ısı sebebi ile saçın yıpranmasına da sebep olabilir. Bu noktada saçınızı maşa ile düzleştirecek seniz ısıya karşı koruyan sprey kullanmanızda fayda var.

Kabarmayı önlemek için saçlar her gün yıkanmalı mı?

Saçları her gün yıkamak kabarmayı önlemek için doğru bir yöntem değildir. Saçta bulunan doğal yağlar günü birlik yıkanmalarda etkisini yitireceğinden yağ dengesini bozabilir. Eğer hergün saçınızı yıkamanız gerekiyorsa, saç tipinize uygun saçı besleyen doğru şampuanı satın almak uygun olacaktır.

Banyo sonrası saçlarımı nasıl kurutmalıyım?

Normal havlular saçın kütikül yapısına zarar verebilir. Saçlarınızın kabarmasını en aza indirmek için banyo banyo sonrası yüksek emici özelliğe sahip microfiber havluları tercih etmek uygun olacaktır.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar