Saçlarda oluşan kabarıklık çoğu zaman can sıkıcı olabiliyor. Özellikle de kalın ve kıvırcık saçlı hanımlar bu durumdan oldukça şikayetçiler. Peki, kabaran saçlar için çözüm yolları nelerdir? Kabarık saçlı hanımlar hangi saç modellerini tercih etmeli, kabaran saçların bakımı nasıl yapılmalı? Pratik ipuçları ile kabaran saçlar bakım önerilerine buyurun hep birlikte göz atalım.

Kabaran Saçlara Çözüm Önerileri

Saçların yıpranması, dökülmesi yada kabarıklaşmasındaki etkenleri saymaya kalksak sanırım cümleler buna yetmez. Şehir hayatının olumsuz psikolojik etkileri, sinir ve sitres en büyük etki faktörler arasında olurken, zararlı saç bakım ürünleri, yanlış maske ve kremler, uygun olmayan saç kesimleri işin içinden çıkalamayacak durumları beraberinde getirebiliyor.  Bu ve benzeri durumların bilince olup doğru ve etkili yöntemlere başvurmak artık şart. Şimdi konumuza geri dönelim ve kabaran saçlar için bakım önerilere göz atalım.

Kabaran Saçlar

Kabaran saçlar için saç kesim modelleri ve öneriler

İlk öncelik, kabaran saça uygun bir saç kesimini belirlemekten geçiyor. İşinin uzmanı bir kuaför size en doğru yolu gösterecektir. Asimetrik, hareketli, katlı ve dinamik modeller, pixie saç kesim modelleri ve bob kesimi öneriler arasında yer alıyor. Tabi ki yüz şeklinize uygun, estetik bakımdan şık modellere yönelmek şartı ile. Kuaförünüze bu konuda sürekli sorular yöneltmeyi eksik etmeyin.

Doğrı saç bakım ürünleri, krem ve maskeler

Arındırıcı şampuanlar, kabarmayı önleyen saç ürünleri, bakım kremleri ve maskeler kullanmakta bi o kadar etkili ancak, zararlı ve menşei belirsiz bakım ürünlerinden uzak durup güven veren doğru saç ürünlerine yönelmek şartı ile.

Kabaran saçlar için evde neler yapabilir?

Biraz sabır gerektiriyor ama banyo sonrası saç kurutma makinesi yerine, kendiliğinden kurumasını beklemek kabarıklığı azaltmakta bir hayli etkili. Yine aynı şekilde havlu kullanmak yerine emici özelliğe sahip olan microfiber havlular kabarıklığı azaltmada oldukça etkilidir. Evde internet üzerinde yer alan saç örgüsü videolarını izleyerek saçlarınızı örmeyi deneyebilirsiniz. Saç örgüleri kabarmayı önlemek ve saçı bir arada tutabilmek için etkili bir saç modeli arasındadır bunu da eklemiş olalım.

Saç bakım yağları? 

Evde yapılabilecek yağ bakımlarıda aynı şekilde öneriler arasında. Örneğin en basiti bebek yağlarını kullanabilirsiniz. Avuç içinize çok az miktar bebek yağı sürüp saçınızı öne atın ve diplerine değdirmeden saç tellerinize uygulayın. Haftada bir defa yağ bakımları ile saçlarınızı güçlendirip kabarmasını önleyebilirsiniz. Silikon içeren saç serumları da denenebilir. Dişleri geniş taraklar ile serumu saçlarınızda dağıtıp kurumaya bırakabilirsiniz. Bu şekilde daha düz saçlar elde edebilirsiniz.

Saç şekillendiriciler?

Yüksek oranda alkol içeren saç spreyi yada köpüklerden uzak durup, alkolsüz saç ürünlerini kullanmakta da fayda var bunun altını iyice çizelim. Saçlarınızın kabarıp, elektriklenmesini istemiyorsanız eğer saç şekillendirileri konusunda dikkatli olun. Isıya karşı koruyan etkili spreyler kullanmayı unutmayın. Isı saçların hem kabarması hemde yıpranmasına sebep olur.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar