Işıltılı saçlar için bakım önerileri

Yazar: sanalzade Tarih: 22 Temmuz 2013

Işıltılı saçlara kavuşmak bütün kadınları arzusu.. Peki, daha canlı ve parlak saçlar için neler yapılabilir? Saçın ışıltılı görünmesi için dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? İşte detaylar…

Işıltılı saçlar için bakım önerileri

İlk adım saçı doğru yıkayıp kirden arındırmak. Bunu yapmak için bolca şampuan kullanmanıza kesinlikle gerek yok. Şampuanı bir kap içinde ılık su ile inceltip saçınıza uygulamanız yeterli.

Hemen ardından saçları soğuk su ile durulamak geliyor. Aşırı sıcak su saç dersini yıprattığından… şampuanlanma sonrası saçları soğuk su ile durulamak saça canlılık kazandıran işlemlerdendir. Tabi buz gibi değil orta ılığımsı su ile güzelce duruluyoruz.

Işıltılı Saç

Sırada ovalama işlemi var. Islak saçlar hassas olur ve kurularken sert hamleler saçın kırılmasına sebep olur. Saçlarımızı kurularken sert ovuşturmalardan kaçınıyoruz. Havluyu saçınıza sarın ve 4 5 dakika bekleyin havlu saçın ıslaklığını alacaktır.

Saçlarınızı tararken kalın dişli taraklar veya doğal malzemeden üretilmiş fırçalar tavsiye edilenler arasındadır. Özellikle banyo sonrası karışan saçlarınızı tararken dikkat edin. Saçlarınızı ensenizden başlayıp üstlere doğru çıkarak taramaya özen gösterin.

Fön makinesi ile saçlarınızı kurularken mutlaka 15-20 cm uzaklıkla tutun ve makinenin ayarı orta ısı derecesinde olsun.

Yukarıda yer alan tüm işlemler saçlarınızı daha güçlü kılacak canlı, duru ve pak olmasını sağlayacak. Devamında ise koruyucu ürünler ve bakım maskeleri geliyor.

Bildiğiniz üzere piyasada pek çok ürün mevcut. Bakım kremleri, özel maskeler… Dikkat etmeniz gereken kaliteli ve etkisi kanıtlanmış ürünleri periyodik olarak kullanmak. Yanı sıra evde kendinizde hazırlayabileceğiniz pek çok maske mevcut. Bal maskesi en favorileridir. Bu konuda daha önce yayına aldığımız konulara göz atıp tarifleri not alabilirsiniz.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar