iPhone 5 haziran başında geliyor

Yazar: sanalzade Tarih: 29 Ocak 2012

Açıklanan rekor rakamlar ile 2012 yılına hızlı giriş yapan Apple, şirketin başındaki isim Tim Cook’un (CEO) ”inanılmaz ürünler geliyor” açıklamasının ardından iPhone 5 hazırlığı yapmaya başladı.

Uzun zamandır beklenen iPhone 5 hakkında önemli bilgiler ortaya çıktı. Bir Foxconn çalışanının 9to5mac sitesine yaptığı açıklamaya göre iPhone 5 ‘ler üretim aşamasında imiş. Hazırlıkların hepsi tamamlanmış ve artık satışa çıkmayı bekleniyormuş.

Çalışanın aktardıklarına göre iPhone 5 ‘in en önemli özelliği büyük ekranlı 3.5 inçlik iPhone ekranı artık 4 inç olacakmış. Tasarımı ise yine iPhone 4 gibi keskin hatlara sahip olacakmış.
iPhone 5 için Apple tarafından resmi bir açıklama yapılmasa da isimsiz Foxconn çalışanı bu konuda da açıklama yapmış. Buna göre iPhone 5, 2012 ‘nin yaz aylarında piyasaya çıkacak.

iPhone 5‘in yazın piyasaya çıkmasını işaret edecek diğer belirti de AT&T ile alınan iPhone 4 kontratlarının bu yaz bitecek olması. Böylece iPhone 4 sahipleri, ara model olan iPhone 4S ‘i atlayıp kontratları bittikten sonra iPhone 5 ile kontratlarını yenileyebilecek.  (shiftdelete)

Etiketler
Yorumlar

4 Yorum Yapılmış!

lefiero

Oca 29, 2012

Hadi hayırlısı

Cevapla

agumrah

Oca 29, 2012

Çinlilerden korumayı nasıl başaracaklar onu merak ediyorum :)

Cevapla

Kerem Zor

Oca 29, 2012

çok gecikti iphone 5 :S

Cevapla

Ahmet Çetintaş

Oca 30, 2012

inşallah bu defa tarih değişmez 5 haz. kardeşimin doğum günü onun için güzel bir hediye olur diye düşünüyorum ama Türkiye ye ne zaman gelir kim bilir :(

Cevapla

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar