İnternetin Sesi Gityat.Com [İnfografik]

Yazar: sanalzade Tarih: 11 Nisan 2012

Yeni Sosyal İmleme  Sitesi

”İnternetin sesi” sloganı ile yola çıkan gityat.com , beğendiğiniz çeşitli web site adreslerini paylaşarak yayınlama,  popüler ve yükselişte olan konuları yorumlama ve tartışmaya imkan veren, yeni kurulmuş bir ”Sosyal İmleme” sitesidir.

“Social bookmarking” yani sosyal imleme sitelerinde ürün ve/veya hizmet gibi konularda ilgili içerik ve sayfaya ait linkler paylaşılır ve kullanıcların beğenisine sunulur.Aynı zamanda kayıtlı üyeler  paylaşımlara yorum yaparak olumlu veya olumsuz görüşlerini dile getirebilirler.

Örneğin bir websiteniz olduğunu varsayalım,  sitenizde bulunan içerikleri duyuramiyorsunuz ve beklediğiniz ziyaretçi hedefine ulaşamıyorsunuz. İşte burada devreye sosyal imleme siteleri giriyor ve sitenizdeki ilgili içeriği paylaşarak  hem backlink kazanıyor hemde  daha çok ziyaretçi hedefine ulaşıyorsunuz.

Sosyal imleme sitesi gityat.com ‘un diğerlerinden farkı nedir ?

Türkiye ‘de henüz hiç bir sosyal paylaşım sitesinde bulunmayan bir özellik olarak, içeriğin denetimini kullanıcılarına (kanal kurucusuna) bırakmıştır.

Neler yapabilirsiniz?

Okunması gerektiğini düşündüğünüz  kaliteli içeriklerinizi paylaşarak kendi  kişisel gündemimizi yaratabilirsiniz. Kanal oluşturabilir ve yukarıda bahsettiğimiz özellik ile içerik ve üye denetimini yapabilirsiniz. Web sitesi takip edebilir ve listenize ekleyebilirsiniz. İçeriklere yorum ve oylamalar yapabilir aynı zamanda kullanıcıya özel mesaj atabilirsiniz. Anlık bildirimler ve mesaj kutularının takibi gibi bir çok özellikten faydalanabilirsiniz.

Paylaşım yap, kendi kanalını oluştur!

Örneğin, en aktif kanallar arasında gördüğümüz  #bestofeksisozluk  kanalından ilgi çekici ve özenle hazırlanmış mesajları okuyabilirsiniz. Gityat.com yeni kurulmuş bir site olduğu için bir an önce üye olup içeriğini kontrol altına alabildiğiniz bir kanal kurmanızda fayda var. Zira ileride çeşke zamanında bende bir kanal açsaydım diyebilirsiniz.

Birbirinden güzel, kaliteli, enteresan ve  komik paylaşımların yapıldığı #resimler kanalınıda mutlaka görmelisiniz. Eğer sizde ilginç ve özel resimler paylaşmak isterseniz resimler kanalı tam sizin aradığınız özelliklerde…

İleride yapılması planlanan gelişmeler

Gelişen teknoloji ile artık internete sadece masaüstü ve dizüstü bilgisayarlardan girilmiyor. Akıllı cep telefonları ve tabletlerin hızla yükselişi ile internet kullanımı büyük bir ölçüde mobil cihazlar üzerine kaydığı bilinmektedir. Şu an için Gityat.com ‘a mobil cihazlar üzerinden erişebilmeniz mümkün, ilerliyen zamanlarda mobil cihazlarınızda kullanabileceğiniz gityat.com uygulamaları ile geliştirilmiş bir sosyal imleme sitesinde gezinmenin keyfini yaşayacaksınız.

İsmi biraz tuaf gelebilir ancak her geçen gün hızla büyüyen gityat.com ‘u ziyaret ederek bir an önce kendi #kanalınızı oluşturmanızı ve paylaşımlarınızı daha fazla kitleye ulaştırmanızı tavsiye ederiz.

Etiketler
Yorumlar

2 Yorum Yapılmış!

Ahmet Keskin

Nis 11, 2012

gityat.com kesinlikle Türkiye’ deki diğer imleme siteleri ile karıştırılmamalı, hatta çok iddialı olabilir ama bundan bir kaç sene sonra sözlükleri tahtından indirecek bir site, reddit kullananlar anlar ne demek istediğimi

Cevapla

ekinox

Nis 11, 2012

çok güzel bir imleme sitesi olmuş, digg ve linked.in gibi sayfaların yüklenmeside saatler sürmüyor, oldukça hızlı.

Cevapla

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar