İnternet Hızlandırma Teknikleri ve Programları

Yazar: sanalzade Tarih: 19 Şubat 2012

Bir çok internet kullanıcısının ortak derdi olan internet hız problemlerini kökünden çözmek malesef mümkün değil. Neticede internet hızları santrallere olan uzaklık ve yakınlığınıza göre değişebilmekte.

Ancak hızla ilerliyen Teknoloji yatırımları ile internet altyapıları gelişerek, her geçen gün verimliliği arttırılmaktadır. Yakın zamanlarda Fiber İnternet ile 100 Mbps ve daha fazla hızlara erişebileceğiz düşüncesindeyim.

Aşağıda internet hızlandırma yollarını, internet hızlandırma programlarını ve internet hızlandırmanın püf noktalarına değineceğim. Her ne kadar yazı başlığından windows 7 internet hızlandırma olarak belirtmiş olsamda, windows xp, vista vb. işletim sistemlerindede bu işlemleri uygulayabilirsiniz.

Gelelim internet hızlandırma teknikleri ve  internet hızlandırma programlarına

İnternet hızları servis sağlayıcıları ve altyapı gibi nedenlerden dolayı değişmekte olsada  internetinizi  hızlandırmaya yarayan bazı programlar aracılığı ile performansınızı yükseltebilirsiniz.

İnternet Download Manager : İndirmek için tıklayın.


İnternet Download Manager  ’ın en büyük özelliği indirdiğiniz dosyayı 1 adet kanaldan değilde birçok kanaldan indirerek  size hız kazandırmasıdır.

JDownloader : indirmek için tıklayın.

jDownloader programı  ile çok sayıda dosya indirmek durumunda olanlar için  mükemmel bir çözüm olarak geliştirilen ve tamamen Java ile yaratılmış ücretsiz bir dosya indirme yöneticisidir. Download işlemlerinizde hız problemlerine karşı güzel bir programdır.

 Turbo İnternet programı : indirmek için tıklayın.

Bu program   internette gezinme, video izleme gibi çoğu işlemlerinizi hızlandırmada ve  upload ve download işlemlerinde  güzel hız avantajı yakalamanıza olanak sağlamaktadır. Kısaca özelliklerine bakacak olursak; internet bağlantınızı siteden siteye anlık optimize etmesi, bilinen bütün 32bit tarayıcılar ile %100 uyumlu çalışması, gelişmiş bandwidth yönetimi gibi bir çok özelliği bulunmaktadır.

cFosSpeed : indirmek için tıklayın.

cFosSpeed tüm veri paketlerini, önemsiz olanlara göre önceliklendirerek internet trafiğinizi düzene sokarak size hız kazandırır. Bu program ile internet ‘de daha hızlı sörf yapabilirsiniz.

Yukarıdaki programların haricinde internet hızlandırma programlarının en güzel ve detaylı bir şekilde listelendiği tamindir ‘in hızlandırıcı kategorisini ziyaret etmenizde tavsiye ederim. İnternet hızlandırma programlarına geniş açıdan bakabilirsiniz.

Diğer Hususlara bir iki örnek vermek gerekirse, yeni nesil bir tarayıcı kullanmanızı kesinlikle tavsiye ederim. Tarayıcı olarak  Internet Explorer,  Mozilla Firefox veya Google Chrome hangisini kullaniyor iseniz en son güncel sürümlerinizi kullanmanızı tavsiye ederim. İnternette gezinme hızınızı yükseltecektir.

Yine sağlam ve işlevsel modem kullanmanız, özellikleri bakımından sağlam ethernet kartları kullanmanız her zaman pozitif yarar sağlayacaktır.

Coğu internet sizenden İnternet i %20 Hızlandırın şeklinde bilgilendirmeler görüyorum. Denemedim ancak aşağıdaki yönteme ilişkin faydalı olduğu ve tam aksine hiç bir işe yaramadığı şeklinde yorumlar gördüm. Bu yolu deneyip denememekte sizin elinizde tabiki. Yöntem aşağıdaki gibidir ;

”Baslat , Calıstır , Gpedit.Msc , Bilgisayar Yapılandırması , Yönetim Sablonları , Ag , QoS Paket Zamanlayıcısı , Ayrılabılır Ban Genisligini Sınırla , Etkin i Tıklayın , Bant Genisligi Sınırı’nı % 0 Olarak Ayarlayın Tamam a Basın”

İnternet hızlandırma konuları hakkında yorum alanından bilgilendirme yaparak görüşlerinizi bize iletebilirsiniz.

Etiketler
Yorumlar

5 Yorum Yapılmış!

Hüseyin

Şub 19, 2012

Güzel programlar, programların etkisi tabi ki var ama hattınız ne ise hızınız odur. Zorlamaya gerek yok.

Cevapla

lefiero

Şub 19, 2012

İDM en iyisidir bi ara kullandım sonra sıkıldım sildim :D

Cevapla

aesercan

Şub 20, 2012

IDM’i uzun süredir kullanıyorum.

Cevapla

yorum

Mar 22, 2013

bu programlar sadece internetten herhangi bir şey indirirken, dosyaları parçalara bölerek daha hızlı indirmenizi sağlıyo, internet hızınızda herhangi bir iyileştirme yapmıyo arkadaşlar

Cevapla

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar