illuminati Geri Sayım Başlattı ?

Yazar: sanalzade Tarih: 6 Aralık 2011

SICAK GELİŞME !!!   Dün aşağidaki  ”illuminati Geri Sayım Başlattı” yazısını yazmıştım sosyal ağlarda konuşulanlardan bahsetmiştim…

Dünkü yazıya istinaden,  ek olarak 7aralik.org isminde bi adres daha vardı oradada sayaç vardı aynı illuminati deki gibi…  tabi şu an itibari ile dakika doldu 7aralik.org sitesine girdiğinizde KANDIRDIM… parçası çalmakta :) 7aralık sitesi işin espirisinde tabiki… illuminati.org  ’unda bu tarz bişey olduğu açıkça belli… sitenin önbelleğine girildiğinde Sorry, you are too late. üzgünüm geç kaldınız yazmakta..

Sonuç olarak…. dedikodulardan ibare çıkmış ve birilerinin uydurduğu işin espiriye alındığı açıkça belli.. illuminati nedir ? gerçekmidir varmıdır böyle bir örgüt ? kimisi var demekte kimisi yok demekte neyin ne olduğu belirsiz ama…  sanırım böyle her sene işi espiriye alıcaz yada korkucaz! :)

Genel olarak bu tarz yazılara yapılan yorumlara bakıldığında insanları korkutma amacının güdüldüğü vurgulaniyor….

Dakika doldu borsaya bişey olmadı ? elektrikler kesilmedi ? askeri sistemler ele geçirilmedi ? :) güldük eğlendik işte… zaten kim inanır ki böyle şeylere ? diyip geçiyoruz…

Selam ve saygılar…

6 Aralık 2011 ‘deki yazı aşağidakidir..

Sosyal ağlardan gündeme oturmuş illuminati konuşmalarını sizinle paylaşmak istiyorum.

İlluminati, karanlık bir örgüttür. 10 yılda bir, sitesinde bir geri sayım başlatır. Geri sayım bittiğinde tüm dünyayı sarsan bir olay olur.

Ve bu karanlık örgüt, sitesine birkez daha geri sayım ekledi. Bu gerim sayım, yarın saat 15:00 da bitiyor!

Şeklinde konuşmalar dolanıp duruyor…

İlluminatinin sitesi bu: http://illuminati.org/
Siteye erişemiyorsanız önbelleğine bakın: http://www.google.com/url?sa=D&q=htt…_yq36eDe7IZeCw

Sitede hiç bir şey yok. Fakat Ctrl + A yaptığınızda karşınıza sol üst köşede bir sayaç çıkıyor.

Bilgisayarınızın tarihini 7 Aralık yaptığınızda Sitede “Sorry, you are too late.” yani “Üzgünüm, çok geç kaldınız.” yazıyor. 

Bu sayaç yaklaşık Eylül ayından beri devam etmekteymiş.  Şu anda 4 days + 16h : 00m : 40s kalmış bulunmakta. Bu sayacın sonunda büyük bir saldırı, ünlü bir kişinin öldürüleceği gibi iddialar var.

Sosyal ağlarda sürekli illuminati ‘den bahsedilip duruyor..  Nedir bu illuminati çözebilmiş değilim ama karanlık bir örgüt olduğu ve 10 yılda bir sitelerinde geri sayım başlattıkları dedikodusu sanal gündeme oturmuş durumda..

Dakika dolunca acaba ne olacak ?  Yarın ne olacak? Yine iki ülke arasında bir savaş mı çıkacak? Dünyayı sarsacak olan olay ne? Sırada ne var? Bizi bu sefer ne bekliyor? Bu sefer hedef kim? Hedef biz miyiz? şeklinde konuşmalar sosyal ağlarda ve forum sitelerinde dönüp duruyor..

Yine çeşitli internet sitelerinde ;

İllimünati’nin 7 ARALIK Kehanetleri Şeklinde..

1- Saat 12.00 Amerikanın borsası batacak mali kriz kopacak
2- Saat 13.45 Elektrik kesintileri olmaya başlayacak. Bu arada ülkelerin altyapı sistemleri çökecek saat 14.55 Uydularla bağlantılar kesilecek.
3-İletişim hatları kopacak.
4-Saat 15.15 Ülkelerin askeri sistemleri ele geçirilecek…
5-Saat 16.00 İnternet çökecek.
6-Saat 17.20 Ülkelerin nükleer bombaları devre dışı kalacak.
7- Saat 18.10 Uçak gemilerinin çekirdekleri ısınmaya başlayacak,sonunda infilak edecek.
8- Saat 20.12 elektrik gidecek.
9- Saat 21.00 elektrik geri gelecek.
10- Tüm uydu/televizyon/sitelerden duyuru yapılacak.
11-Saat 22.00 nükleer füzeler tekrar aktif olacak.
12-Saat 23.23 Nükleer füzeler ateşlenecek 3. Dünya Savaşı Başlayacak..

Şeklinde yazılar almış başını gitmekte…

>wikipedia ‘ya göre ; illuminati  şu şekilde belirtilmiş…

illuminati nedir ?

Illuminati (çoğulu Latince: illuminatus, Türkçe: aydınlanmış) tarihteki adıyla Bavyeralı Illuminati, Rönesans döneminde 1 Mayıs 1776′da kurulmuş bir gizli bir cemiyet. Modern İlluminati; zihin kontrolü uygulayarak, hükümetleri ve kuruluşları ele geçirerek Yeni Dünya Düzeni’ni sağlamak amacıyla hareket eden, faaliyeti ve varlığı kanıtlanamamış bir örgüttür.

Tarihi

Topluluğun kuruluş amacı cehaletle, baskıcılıkla ve kilisenin dogmalarıyla mücadele etmekti. Her ne kadar asıl amaç, aydınlanarak dinsel dogmalardan uzak, hür düşünceyi ve Newtoncu pozitif bilimin önünü açmak idiyse de, gizli siyasi amaçları olduğu öne sürülerek dünya siyaset tarihinin belki de zaman içerisinde üzerine en fazla komplo teorisi üretilmiş topluluğu halini almıştır.

Münih’te kurulup, o yörede (Bavyera) hızla gelişen İlluminati’nin üye kayıtları büyük bir gizlilik içinde saklanıyordu. Öyle ki, üyelerin her birinin takma isimleri vardı ve yazışmalarda bunlar kullanılır, üyelerin gerçek isimleri ve kimlikleri asla kullanılmazdı. Örneğin, topluluğun kurucusu Adam Weishaupt’un kod adı Spartacus idi. Illuminati üyeleriyle ilgili bilinen tek şey, tüm üyelerinin Cermen kökenli beyazlardan oluştuğudur.
Günümüzde ise 10 adet yöneticisi ve 300′e yakın alt kadrosu bulunduğu, bu grubun içinde tanınmış ünlüler, bankacılar ve sanatçıların bulunduğu iddia edilmektedir.

İnişler, çıkışlar

12 kişi ile kurulan İlluminati topluluğu, gelişmelerini Mason Locası kendilerine uygun üyeler kazanarak sağlamaya çalışmışlar, ilk sene sonunda 80 üyeye çıkmışlardır. Daha önceden 22 Haziran 1784′te tüm Bavyera’da Masonluk ile birlikte İlluminati de, gizli siyasi amaçları olduğu öne sürülerek yasaklanmıştı. Masonluğun, tarih boyunca kendisine yönelen tüm baskı ve yasaklamaların altından hiçbir zarar almadan çıkması gibi yine zararsız çıktığı bu süre Illuminati’ye pek yaramamış ve büyük ölçüde gücünü ve varlığını yitirmişti.
19. yüzyılın başlarında ünlü Alman filozof Hegel’in katılımıyla canlanan ve eski parlak günlerine dönen İlluminati, bu yıllarda, üyesi olan Hegel’in tez-antitez kuramlarıyla Yeni Dünya Düzeni düşüncesinin geliştiği bir ütopya topluluğu haline gelmişti. Dünya üzerindeki çeşitli toplulukları etkileyen bu düşüncenin mirasçıları bugün halen çalışmalarını sürdürdüğüne dair komplo teorileri vardır.
Bu topluluğa daha sonra İtalya’da ünlü rönesansçı insanlar girmiş ve Katolik Kilisesi’ne karşı siyasi bir savaş açmıştır

Komplo Teorileri

Mark Dice, David Icke, Texe Marrs, Ryan Burke, Jüri Lina ve Morgan Gricar gibi yazarların belirttiğine göre Bavyera İlluminati, halen faal olan bir örgüttür. Dünyadaki bir çok siyasi, askeri ve ekonomik olayın sorumlusu İluminati örgütüdür. Komplo teorisyenlerine göre bir çok ABD Başkanı, bu örgüte doğrudan veya dolaylı olarak hizmet etmektedir.
Myron Fagan’a göre Waterloo Savaşı, Fransız İhtilali, John F. Kennedy suikasti bu örgütün işidir. Ayrıca Holywood film sektörü bu örgütün elindedir. Kaynak ; http://tr.wikipedia.org/wiki/illuminati

NOT : Yazıda geçen geri sayım başladı, dakika dolunca ne olucak gibi kavramların gerçeklik payı kesinlikle yoktur! Sosyal ağlarda gündeme oturmuş konuşmalardan ibarettir. Lütfen inanarak bilinç altınıza yerleştirmeyiniz !

NOT : Yazıda bahsedilenler ile sitemizin hiç bir alakası yoktur.

Etiketler
Yorumlar

11 Yorum Yapılmış!

agumrah

Ara 06, 2011

yarın ne olacak bakalım :) merak ediyorum… bence herşey güllük gülistanlık olucak böyle şeylere inanmiyalım lütfen

Cevapla

future

Ara 06, 2011

Valla bu tür şeylere gerçekten inanmıyorum aslında ama yarını bekleyip göreceğiz bakalım. Bu arada siteye girdim fakat kapalı görünüyor.

Cevapla

Acura

Ara 06, 2011

Bunlar sanıldığı kadar güçlü değildir…İşleri sadece film tv radyo yoluyla propaganda yapıp insanların bilinç altını ince ince işlemektir..Her şey bi emniyet müdürüne bakar yani :)

Cevapla

  sanalzade

  Ara 06, 2011

  @acura hiç inandırıcı değil tabi.. yazıdada belirttim zaten gerçeklik payı yoktur, sosyal ağlarda geçen muhabbetlerdir diye ama, kimisi diyo böyle bir örgüt var kimi diyo palavra.. mesela sende sanıldığı kadar güçlü değiller vs…

  sanırım en iyisi bu tarz konuları kafamızdan silmek olacaktır.

  Cevapla

   Acura

   Ara 06, 2011

   Yok diye bir şey yok.Vardır adamlar çoğu ülkede kilit mevkilerde görev yapıyor ama tarihe baktığımızda gerek bunlar gerekse bunlar gibi davranan diğer yeraltı örgütlerine bi Hasan Sabbah ve tebası kök söktürmüş asırlarca biriktirdikleri topladıkları bilgileri bi anda Haşhaşinlere kaptırmışlardır…Dolayısıyla sanıldıkları kadar güçlü değil sadece gerek yazılı gerek görsel basında dünyaya verdikleri mesaj biz çok güçlüyüz diyip insanların korkularından beslenmektedirler…

   Cevapla

Ferdi Karataş

Ara 06, 2011

Bekleyelim görelim merak ediyorum yarın ne olacağını :D

Cevapla

Osman

Ara 06, 2011

yok illuminati yok mason hep psikolojik saldiri başka ne amaçları olacak yapamadıgı şeyleri basın internet gibi yerlerde ahkam kesmekle yapıyorlar halk dilinde bunlara klavye delikanlısı diyorlar :p aldırış edilecek seviyede biel degiller bence..

Cevapla

Kerem Zor

Ara 07, 2011

geçti 15.00′ı bişeyde olmadı :D amaçları dalga geçmek :D

Cevapla

CH

Ara 08, 2011

dünyada var böyle örgütler ama cogu insan hayati toz pembe yasadigi icin ve herseyi sanal sandigi icin, dogal olarak herseyi saka olarak algiliyor. ama su kesin, bu örgütler asla türkleri / türkiyeyi yönetemez ;)

Cevapla

  sanalzade

  Ara 08, 2011

  Sanal bakımdan sosyal ağlarda espiri malzemesinden öteye geçmiş bişey değil, ancak kimine göre bu tarz örgütler var ama iddia edildiği gibi güçlü değiller, kimine göre böyle bir örgüt yok sadece insanlara korku salma amaçlı çıkan bişey, kimine göre makara muhabbet için uydurulmuş bişey…

  Size görede var ama Türkiye ‘ye hiç bişey yapamazlar… Ben size katılıyorum bu konuda.. Bize bişey yapamazlar….

  Şimdide bakiyorum yine facebook türü sosyal ağlara, yok bu bir şifreymiş zaman yine başlıcakmış :) Şifreyi çözünce ne olduğu ortaya çıkıcakmış vs.. gülmemekte elde değil ki :)

  Cevapla

Ali

Ara 10, 2011

Herşeyi öğrenmek istiyorum

Cevapla

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar