İlişkiyi Bitiren Davranışlar

Yazar: sanalzade Tarih: 7 Mart 2014

Yaptığınız bazı davranışlar ilişkinizin bitmesine neden olabilir. Onu kendinizden soğutmak istemiyorsanız tavsiyelerimize kulak verin.

İlişkinizde ters giden bir şeyler varsa, sorunu ilk önce kendinizde arayın. Size normalmiş gibi gelen bazı davranışlarınız onu sizden uzaklaştırabilir. Sanalzade ilişkileri bitme noktasına getiren 8 kötü davranışı sizler için araştırdı.

Alo neredesin?

Sevgilinizi dakka başı aramayın. Onunla her an temas kuruyor olmanız ona çok değer verdiğiniz anlamına gelmez. Ardı sıra attığınız mesajlar onun size daha fazla bağlanmasını sağlamaz. Tam aksine ilişkinize zarar verebilir. Zira, ilerleyen günlerde sohbet edeceğiniz konu bulamaz, çok yersiz nedenlerle kavga etmeye başlarsınız.

İlişkiyi Bitiren Davranışlar

Özel eşyaları kurcalamak

Gizlice ona ait olan özel eşyaları kurcalamayın. Çanta, telefon, dolap yada saklı kutuları aramanızdaki sebep nedir? Bir açığı mı var ki? Bu tip davranışlar güven sorunu doğurur. İleride telafisi olmayacak sorunlara yol açar.

Kısıtlamalar getirmek

İlişkiyi çıkmaza götüren davranışlardan biride ona bir takım kısıtlamalar getirmektir. Onu sürekli gözlem altında tutmayın. Sürekli hayır olmaz demeyin. Bırakın arada sırada sevdiği şeyleri yapsın, arkadaşlarıyla vakit geçirsin.

Zorla güzellik olmaz

Onun sevgisini suistimal edip ondan yapamacağı şeyleri istemeyin. Ölçülü davranmaya özen gösterin.

Başkası gibi görünmek

Yapmacık hareketler mutlaka bir yerde patlak verecektir. İlişkinizin uzun süre devam etmesini istiyorsanız farklı karakterlere bürünmekten vazgeçin. Neyseniz o olun.

Değiştirmeye çalışmak

Aslında bildiğiniz ama ileride nasıl olsa düzelir yada ben onu değiştirim mantığıyla yola çıkmayın. Sevgililer önce birbirlerinin farklı özelliklerine hayran olurlar ama zamanla bu hoşlandıkları farklılıklar sorun olabilir. Aşırı diretici olmayın çünkü, insanoğlunun değişimi kolay değildir. Zorla, küsmeyle, naz etmeyse değiştirmeye çalışmak yerine, onunla oturup samimi konuşmalar yapın.

Tutulmayan sözler

İlişkilere zarar veren davranışlardan biride yerine getirilmeyen sözlerdir. Bazen her şey istediğinizi gibi olmayabilir. Sözünüzü tutamayabilirsiniz. “söz vermiştin bana” problemiyle karşılaşmamak için asla söz vermeyin. Yapmaya çalışacağım demeniz daha yerinde olur. Yerine getirilmeyen sözler partnerler arası soğukluğa neden olur.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar